Kultura

Starcie o wsparcie

Artystów starcie o wsparcie

Program Wsparcia Kultury to efekt trwających kilka miesięcy rozmów. Program Wsparcia Kultury to efekt trwających kilka miesięcy rozmów. Max Skorwider / Polityka
Co pokazało 400 mln zł przyznane branży w ramach Funduszu Wsparcia Kultury? Na razie konflikty pomiędzy artystami estrady i brak świadomości tego, jak wiele osób pracuje na ich sukces.
Kazik StaszewskiPiotr Bieniecki www.fototeo.pl/Wikipedia Kazik Staszewski

Mniej Polaków ruszyło to, jak wiele branża rozrywkowa straciła z powodu odwołanych wydarzeń kulturalnych 2020 r., niż to, ile w ramach pomocy dostała w ramach ministerialnego Funduszu Wsparcia Kultury. W drugi weekend listopada, gdy ogłoszono wyniki programu, o kulturze zaczęli rozmawiać nawet ci, którzy nie mają z nią za wiele wspólnego na co dzień. Dyskusje pobudziła suma 400 mln zł, którą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdysponowuje w ramach kolejnej odsłony tarczy pomocowej, tym razem skierowanej do podmiotów związanych z kulturą, prowadzących działalność gospodarczą.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Starcie o wsparcie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021