Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Starcie o wsparcie

Artystów starcie o wsparcie

Program Wsparcia Kultury to efekt trwających kilka miesięcy rozmów. Program Wsparcia Kultury to efekt trwających kilka miesięcy rozmów. Max Skorwider / Polityka
Co pokazało 400 mln zł przyznane branży w ramach Funduszu Wsparcia Kultury? Na razie konflikty pomiędzy artystami estrady i brak świadomości tego, jak wiele osób pracuje na ich sukces.
Kazik StaszewskiPiotr Bieniecki www.fototeo.pl/Wikipedia Kazik Staszewski

Mniej Polaków ruszyło to, jak wiele branża rozrywkowa straciła z powodu odwołanych wydarzeń kulturalnych 2020 r., niż to, ile w ramach pomocy dostała w ramach ministerialnego Funduszu Wsparcia Kultury. W drugi weekend listopada, gdy ogłoszono wyniki programu, o kulturze zaczęli rozmawiać nawet ci, którzy nie mają z nią za wiele wspólnego na co dzień. Dyskusje pobudziła suma 400 mln zł, którą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdysponowuje w ramach kolejnej odsłony tarczy pomocowej, tym razem skierowanej do podmiotów związanych z kulturą, prowadzących działalność gospodarczą.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Kultura; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Starcie o wsparcie"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022