Wśród propozycji: powieść wciągająca jak serial, rzecz o rybach, zaskakujący portret podwójny, zbiór dla piszących, książki dla zainteresowanych polską historią (oraz historią kulinariów). No a prócz tego tom poetycki – także do wąchania.
Wśród propozycji: powieść wciągająca jak serial, rzecz o rybach, zaskakujący portret podwójny, zbiór dla piszących, książki dla zainteresowanych polską historią (oraz historią kulinariów). No a prócz tego tom poetycki – także do wąchania.
„Elvis”, historia kariery najsłynniejszego w dziejach piosenkarza rock’n’rollowego opowiadana z perspektywy jego menedżera, „Pułkownika” Toma Parkera, wpisuje się w tendencję ugrzeczniania wizerunków gwiazd.
Śląsk przechodził przez wieki z rąk do rąk. Dziwny, z niebem niegdyś zasnutym dymami, dziś bujny zielenią. Słyszał różne mowy – czeską, niemiecką, włoską, angielską, francuską, polską. Sam gada swoim językiem, który nie ma prawa głosu, choć uparcie się o ten głos upomina.
Właściciel największej polskiej sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski do tej pory był witany przez władze lokalne z entuzjazmem i nadzieją. Teraz ściąga też kłopoty i podejrzenia. Jego gigantomania ma powody, ale i cenę.
Sergueï Jirnov (Siergiej Żirnow), były major KGB, o tym, czy możliwy jest zamach na Putina, czy po nim przyszedłby ktoś lepszy i o tym, jak Europę i świat oplata siatka rosyjskich agentów wpływu.
Pieniądze zapisane dla Polski w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) będą odblokowane, gdy uporamy się nie tylko z kamieniami milowymi dotyczącymi praworządności, ale także ze stertą 280 pozostałych. Stanowią konstrukcję planu. Rząd zmarnował czas na jej przygotowanie.
Sąd ma zapewnić osobie godność i w jakiś sposób zadośćuczynić za błąd. Skoro już państwo chce się zająć transpłciowością, niech zrobi to właściwie – opowiadają dziennikarz Piotr Jacoń i jego córka Wiktoria. Za nimi długa batalia o zmianę danych w dokumentach tożsamości.
Rozmowa z etykiem prof. Janem Hartmanem o tym, jak żyć i być uczciwym. Czy można na przykład przejechać przystanek na gapę? Albo: czy można jeść mięso? Albo: czy można oszukiwać złe państwo? Komu i jak to oceniać?
A co jeśli za dekadę albo dwie trans i queer przestaną być fenomenami utożsamianymi z metropoliami? – zastanawia się Torrey Peters, autorka książki „Trans i pół, bejbi”.
Za kilka dni dostanie paszport, z którym będzie mógł pojechać na południe i przedostać się przez góry do Argentyny. Tam wsiądzie w samolot do Francji, gdzie już czekają osoby, które pomogą mu w nowym życiu. Ale to jeszcze nie tak szybko. Publikujemy fragment książki „Strefa mroku” Nony Fernández.
Burze, silny wiatr i intensywne opady, także gradu. Przez Polskę przetacza się głęboki niż. To za jego sprawą pogoda w połowie czerwca bardziej przypomina tę jesienną niż letnią. To jednak norma, uspokaja Grzegorz Walijewski, ekspert IMGW-PIB. Zdradza także, jaka pogoda czeka nas w wakacje.
Od ponad 190 lat: maszeruj albo giń.
Na front walki z otyłością rzucono nowe siły: hipotezę o zdrowym tłuszczu i odwrót od zbyt restrykcyjnego podejścia do żywienia. Tylko czy to pomoże w odchudzaniu?
Michał Fiszer, emerytowany major, pilot, komentator wojskowy polityki.pl, o tym, czy Ukraina ma szansę się obronić, a jeśli nie, czy Rosjanie pójdą dalej na zachód.