Kultura

Wirtualne życie muzyki

Czas wirtualnych koncertów

Koncert „Cantrix” zespołu Peregrina otworzył tegoroczny 18. Festiwal Misteria Paschalia. Występ został nagrany w komandorii zakonu joannitów w Bubikon w Szwajcarii. Koncert „Cantrix” zespołu Peregrina otworzył tegoroczny 18. Festiwal Misteria Paschalia. Występ został nagrany w komandorii zakonu joannitów w Bubikon w Szwajcarii. materiały prasowe
Rok temu meloman siedzący w domu przed komputerem był skazany na amatorskie filmiki lub archiwa instytucji muzycznych. Dziś w sieci odbywają się profesjonalne festiwale.
Zaplecze reżyserskie koncertów w ramach Dnia Muzyki Dawnej, prologu Paschaliów.Klaudyna Schubert Zaplecze reżyserskie koncertów w ramach Dnia Muzyki Dawnej, prologu Paschaliów.

Pierwszy koncert 25. Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego odbył się w pustej sali Filharmonii Narodowej, ale oglądało go ponad 10 tys. osób. 12 festiwalowych koncertów – w tej samej formule – wciąż można obejrzeć; do 7 kwietnia zobaczyło je 167 tys. internautów. To podsumowanie danych z kanałów YouTube i Facebooka Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena (organizatora festiwalu), firmy nagrywającej oraz radiowej Dwójki plus mediów orkiestr z Katowic (NOSPR), Poznania (Filharmonia) i Wrocławia (NFM), gdzie odbyło się po jednym koncercie.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirtualne życie muzyki"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021