Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Tego jeszcze nie było. W jednym z odcinków legendarnego serialu „Klan” w TVP widzowie mogli dostrzec czytelny symbol – układ przywodzący na myśl powszechnie znane osiem gwiazdek, czyli hasło „Jeb.ć PiS”. Historia zatoczyła koło. W tym serialu zaczynało wiele gwiazdek.

• Zrobiło się gorąco i Sławomir Jastrzębowski, mistrz sztangi i brukowego dziennikarstwa, opuścił agencję R4S Adama Hofmana. Wracam do dziennikarstwa – ogłosił. Dobry ruch. Jest gdzieś wolna legitymacja po Jacku Międlarze.

• Naczelna pogromczyni iluminatów Viola Kołakowska wszczepiła sobie jad żaby amazońskiej i ogłosiła się odporną na wszystko. Nazywa się to fachowo ceremonią Kambo. Chroni nawet przed Wi-Fi z Kraśnika.

• Sensacja w internecie. Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View. Został zakryty, ukryty i zamazany. Szybko ucięto spekulacje o mgle. Szkoda. Każdy mógł sobie zobaczyć, że ten dom jest trochę jak właściciel. Nie z tej epoki.

• Znana patowokalistka Esmeralda Godlewska ujawniła w sieci nazwiska polskich celebrytek, które prostytuowały się w Dubaju, dopisała nazwisko swojej siostry, a następnie zamieściła własny nekrolog. Co ciekawe, tę wiadomość znalazłem w „Tygodniku Solidarność”. Obie strony ewidentnie potrzebują pomocy.

• Program TVP „Dance, dance, dance”, dotychczas emitowany w piątek o godzinie 20.45, będzie teraz emitowany w sobotę o godzinie 20.00. Dyrekcja szuka widowni kabaretowej, która uwierzy, że juror Agustin Egurrola ma własne zdanie.

• „Pozuje w samym staniku i rajstopach. Fani zbierają szczęki z podłogi” – krzyczy z pierwszej strony portal Wirtualna Polska.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Kultura; s. 118
Reklama