Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Strefa opowieści

Pociąg do literatury, I Herling-Grudziński Festiwal

materiały prasowe
Twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Jerzego Pilcha, wybitnych pisarzy związanych z Kielcami, przybliży organizowane w tym roku po raz pierwszy trzydniowe wydarzenie Pociąg do literatury, I Herling-Grudziński Festiwal.

Twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Jerzego Pilcha, wybitnych pisarzy związanych z Kielcami, przybliży organizowane w tym roku po raz pierwszy trzydniowe wydarzenie Pociąg do literatury, I Herling-Grudziński Festiwal. Organizatorami są Wzgórze Zamkowe, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Twórcom poświęcone zostaną panele „Strefa dyskusji”, podczas których wspominać ich oraz analizować ich twórczość będą m.in.: prof. Tadeusz Sucharski, prof. Feliks Tomaszewski, redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński, Konrad Cedro, Igor Gorzkowski, Andrzej Mastalerz, Małgorzata Halber, Bronisław Maj i Witold Bereś, udział weźmie także Kinga Strzelecka-Pilch. A jednym z wydarzeń festiwalowych będzie ogólnopolski „Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego” o Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Szczegóły: facebook.com/pociagdoliteratury i mbp.kielce.pl

Pociąg do literatury, I Herling-Grudziński Festiwal, Kielce, 3–5 września

Polityka 36.2021 (3328) z dnia 31.08.2021; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Strefa opowieści"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022