Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

W Busku-Zdroju doszło do strzelaniny pomiędzy teściem Antka Królikowskiego a nim samym, jego żoną, teściową i jeszcze kilkoma uczestnikami. Powodem były kwestie majątkowe. Znam to z doświadczenia. Coraz trudniej wstrzelić się w porządną rodzinę.

• W „Pytaniu na śniadanie” Kasia Cichopek, mistrzyni dziennikarstwa bezobjawowego, zadała pytanie ambasador zrujnowanej przez wojnę Syrii, czy mieszkańcy wieszają świąteczne ozdoby na ulicach. Syria jest kolebką cywilizacji. Niestety nie można tego powiedzieć o Kasi.

• Sąd umorzył sprawę Jakuba Żulczyka o znieważenie prezydenta i nazwanie go… wiadomo jak. Jak widać, prawda zawsze się obroni.

• Mistrz automarketingu Marcin Najman ogłosił, że szefem jego federacji MMA-VIP został były szef gangu pruszkowskiego Andrzej Zieliński, pseudonim Słowik. Słowik (ptak) odlatuje z Polski do Afryki w sierpniu. Najman odlatuje cały czas.

• Tytuł Dzbana roku 2021, przyznany przez tygodnik „Nie” i serwis Make Life Harder, otrzymał minister edukacji Przemysław Czarnek. O włos wygrywając z Kają Godek. Wniosek z tego płynie jeden. Da się jeszcze w tym kraju zorganizować uczciwe wybory.

• Edyta Skotarczak, czwarta żona „Nikosia”, wydała oświadczenie na temat filmu „Jak pokochałam gangstera”. Twierdzi, że jest on wielkim bluźnierstwem. Tomasz z Akwinu uznawał, że bluźnierstwo jest większym grzechem niż morderstwo. A Akwin, przypominam, nie jest dzielnicą Pruszkowa.

• Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności tygodnika „Sieci”. Za skuteczną obronę granic Rzeczpospolitej. Podczas wręczenia nagród Grammy 2015 Lady Gaga też pomyliła Eda Sheerana z kelnerem.

• Media zdemaskowały Martynę Wojciechowską.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Kultura; s. 86
Reklama