Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

W obcych językach

Nowe języki popkultury

Portorykańczyk Bad Bunny, gwiazda reggaetonu, najczęściej słuchany na Spotify w 2020 r. Portorykańczyk Bad Bunny, gwiazda reggaetonu, najczęściej słuchany na Spotify w 2020 r. Kevin Mazur / Getty Images
Czy po dekadach anglosaskiej dominacji popkultura zmienia się w wielobiegunową? Tak sugerują aktualne tendencje choćby w świecie seriali i w muzyce.
Kadr z koreańskiego serialu „Hellbound”, kolejnego hitu Netflixa.Netflix Kadr z koreańskiego serialu „Hellbound”, kolejnego hitu Netflixa.

Twórcy Duolingo, najpopularniejszej aplikacji do nauki języków, pod koniec września zauważyli anomalię w zachowaniach użytkowników. W ciągu tygodnia przybyło aż 40 proc. osób podejmujących naukę języka koreańskiego. Za jedyne sensowne wyjaśnienie uznano to, że wypuszczony właśnie przez Netflix koreański serial „Squid Game” z miejsca stał się najczęściej oglądanym programem w historii serwisu. W ciągu miesiąca przyciągnął ponad 100 mln widzów i w prawie stu krajach wspiął się na szczyt streamingowych rankingów.

Polityka 6.2022 (3349) z dnia 01.02.2022; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "W obcych językach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >