Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Byli kryminaliści

Byli kryminaliści. Popularni autorzy teraz idą w fantastykę

Ostatnie decyzje Puzyńskiej, Grzegorzewskiej, Chmielarza i Krajewskiego są o tyle warte uwagi, że powodzenie ich nowych powieści może nam coś powiedzieć o rynku książki w Polsce. Ostatnie decyzje Puzyńskiej, Grzegorzewskiej, Chmielarza i Krajewskiego są o tyle warte uwagi, że powodzenie ich nowych powieści może nam coś powiedzieć o rynku książki w Polsce. Iza Kucharska
Po fali autorów i autorek literatury fantastycznej szturmem wchodzących w świat kryminałów przyszedł czas na migrację w drugą stronę. Krajewski, Chmielarz, Puzyńska i Grzegorzewska podążyli do krain grozy, słowiańskich demonów i w kosmos.
Gaja GrzegorzewskaJacek Kołodziejski Gaja Grzegorzewska

To nie była skoordynowana akcja. Choć na pierwszy rzut oka mogła tak wyglądać. Szlak przecierała Katarzyna Puzyńska, autorka liczącej już kilkanaście tomów serii kryminalnej o Lipowie, jak i książek z cyklu „Policjanci”, inspirowanych autentycznymi sprawami. Pod koniec 2021 r. pisarka zaprosiła czytelników i czytelniczki do zgoła innej historii. „Chąśba” rozgrywa się wśród dawnych Słowian, do tego przesycona jest magią i folklorem. Kilka miesięcy później horror zatytułowany „Demonomachia” zaproponował Marek Krajewski, autor kultowych cykli o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, laureat Paszportu POLITYKI oraz Nagrody Wielkiego Kalibru.

Polityka 19.2022 (3362) z dnia 03.05.2022; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Byli kryminaliści"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >