Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Kierownicy fabuły

Scenarzyści wychodzą z cienia. Najważniejsze słowo już nie należy do reżysera

Showrunner Jesse Armstrong i grający Logana Roya Brian Cox na planie serialu „Sukcesja”. Showrunner Jesse Armstrong i grający Logana Roya Brian Cox na planie serialu „Sukcesja”. HBO
Scenarzyści, przez lata w cieniu, dzięki platformom streamingowym stanęli na czele świata historii opowiadanych na ekranie. W Polsce, gdzie kult reżysera jest ciągle żywy, walczą o widoczność.
Shonda Rhimes, scenarzystka „Chirurgów”, „Skandalu” i „Bridgertonów”, podkupiona przez Netflixa.EAST NEWS Shonda Rhimes, scenarzystka „Chirurgów”, „Skandalu” i „Bridgertonów”, podkupiona przez Netflixa.

Czarę goryczy przelało niezaproszenie Szczepana Twardocha na zeszłoroczną galę rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły. „Serialowi »Król« na podstawie mojej powieści poświęciłem trzy lata życia, będąc również jego scenarzystą i współautorem formatu. O tym, że został nominowany oraz później nagrodzony Orłami za najlepszy serial roku, dowiedziałem się z smsa życzliwego kolegi, któremu zdarzyło się oglądać galę. Przypomnijcie sobie o tym, kiedy będziecie ubolewać nad tym, dlaczego w polskim kinie nie ma dobrych scenariuszy” – komentował w mediach społecznościowych pisarz i współscenarzysta.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Kierownicy fabuły"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?