Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Zarząd Telewizji Polskiej powołał członków Komisji Etyki, która ma czuwać nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w TVP. Jest wśród nich ponownie Danuta Holecka, szefowa „Wiadomości”. Ciekawe. To jakby pomylić okno życia z paczkomatem.

• Podczas Zlotu Wolnych Ludzi w Torzymiu Edyta Górniak wystąpiła w roli prelegentki, informując zebranych, że obok nas żyją bioroboty, hybrydy oraz reptilianie. Oczywiście. A obcy zwykle zjawiają się w wigilijny wieczór, by zająć tradycyjnie puste miejsce.

• Prezenter TVP Aleksander Sikora, taka męska wersja Kasi Cichopek, wyznał na antenie podczas pełnej muzyki disco polo Wakacyjnej Trasy Dwójki, że Telewizja Polska jest ostoją polskości. To prawda. Byłem ostatnio na plaży we Władysławowie. Tam jest podobnie.

• Po siedmiu latach jej funkcjonowania Radosław Majdan sprzedaje swą firmę produkującą zapachy i kosmetyki dla mężczyzn i kobiet. Vabun można nabyć już za 239 tys. zł, a Radek przez rok obiecuje być jeszcze twarzą perfum. Czyli ewidentnie nie przerobił źródeł porażki.

• Aktor Sebastian Fabijański i Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion, rozstali się po trzech latach związku, jednym dziecku, jednej płycie aktora, licznych obrazach, które popełnił, oraz intrygującej współpracy z Rafalalą. Więcej powodów nie pamiętam.

• Sławomir Sierakowski (wiadomo) rozpoczął na portalu Zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na supernowoczesnego drona Bayraktara dla Ukrainy. Cena 22,5 mln zł. Wystarczy, że dołożycie kilka złotych. Jeszcze nigdy bolszewik nie był tak blisko waszych możliwości.

• Magda Gessler potwierdziła, że trwają prace nad filmem fabularnym o jej życiu. Restauratorka ma sama zająć się reżyserią obrazu. To jedna z najzabawniejszych informacji od czasu, gdy Pedro Almodóvar też kręcił o niej film.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Kultura; s. 87
Reklama