Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Oni są zmianą

Młodzież nic nie czyta? Nieprawda! Wystarczy zajrzeć do księgarni

„W książkach YA nie ma scen erotycznych i przemocy, która nie zostałaby właściwie wyjaśniona czy omówiona. Autorzy dbają, żeby złe postawy nigdy nie były pokazywane jako wzór do naśladowania, pogłębiają temat, opisują problem.” „W książkach YA nie ma scen erotycznych i przemocy, która nie zostałaby właściwie wyjaśniona czy omówiona. Autorzy dbają, żeby złe postawy nigdy nie były pokazywane jako wzór do naśladowania, pogłębiają temat, opisują problem.” Patryk Sroczyński / materiały prasowe
Czasem nie chodzi o książkę, młodzi ludzie chcą porozmawiać o swoim życiu – mówi o czytelnikach dominującej dziś na listach bestsellerów literatury young adult jeden z jej wydawców Łukasz Chmara.
Łukasz Chmaramateriały prasowe Łukasz Chmara

JUSTYNA SOBOLEWSKA: – Młodzież nie czyta, ucieka od książek?
ŁUKASZ CHMARA: – To nieprawda. Ja też, mając 16 lat, w szkole średniej, zacząłem czytać częściej i więcej. Wtedy pojawił się Instagram, a również tzw. bookstagram [społeczność czytelnicza aktywna na Instagramie], i to zaczęło mnie inspirować: żeby pisać więcej o książkach, robić im zdjęcia, a w postach zamieszczać moje opinie. Pojawienie się na Instagramie (a dziś na TikToku), ale też we wszystkich mediach społecznościowych tych osób, które czytają, wpłynęło na to, że zainteresowanie książkami i wymienianie się opiniami o nich znacznie wzrosło.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Oni są zmianą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?