Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Zapora z humoru

Ukraińska zapora z humoru, memów i drwin z Rosjan. Skąd to się wzięło?

Wołodymyr Zełenski jeszcze jako kabareciarz z Kwartału 95. Wołodymyr Zełenski jeszcze jako kabareciarz z Kwartału 95. SOPA Images / Sipa USA / EAST NEWS
Ukraina nie tylko się broni, ale też potrafi wyśmiać wroga, a płynące stamtąd memy i dowcipy rozjaśniają najczarniejsze chwile rosyjskiej agresji. Gdzie znaleźć źródła tej ukraińskiej kultury śmiechu?
Mem nawiązujący do obrazu Ilii Riepina „Zaporożcy piszą list do sułtana”.Twitter Mem nawiązujący do obrazu Ilii Riepina „Zaporożcy piszą list do sułtana”.

Wolny świat filtruje realia wojny przez ukraińskie memy... Idą orki. Paskudne mają gęby i maniery. Wyłażą z każdej szpary jak karaluchy. Prymitywna to rasa – zrodzona w lochach i nieznosząca słońca. Rozklekotane czołgi rozjeżdżają żyzny czarnoziem. Najeźdźcy nie znają moralności, „denazyfikują” wszystko jak leci – od zboża po sprzęt AGD. Rozumem nie grzeszą, gubią się w obcej stronie – pośród chaosu, wewnętrznych niesnasek i psikusów miejscowej ludności. Przy odrobinie pomyślunku można orka wystrychnąć na dudka – otruć pierożkiem, poszczuć kozą-kamikadze.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Zapora z humoru"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?