Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Mata, najpopularniejszy polski artysta hiphopowy, pojawił się na okładce najnowszego wydania miesięcznika „Vogue”. Brawo. Jeśli nie ubierasz się jak wszyscy, nie musisz myśleć jak wszyscy.

• Największy Polski reżyser Patryk Vega kręci film biograficzny o Władimirze Putinie. Warunki są restrykcyjne, gdyż na planie aktorzy nie mogą korzystać z telefonów. Sprytny ruch. Po zapoznaniu się ze scenariuszem nikt nie zadzwoni do prawnika.

• Edyta Górniak wyjechała do Tajlandii, gdzie rozpoczęła studia na wydziale jogi. Zajęcia odbywają się od 7 rano do wieczora. W wolnych chwilach przyswaja medycynę chińską. I najgorsza wiadomość: kiedyś wróci.

• Sebastian Kulczyk sprzedaje luksusowy jacht. Cena w zależności od medium: „zwala z nóg”, „jest astronomiczna”, ewentualnie „przyprawia o zawrót głowy”. Tylko na redaktorach Gazeta.pl „robi wrażenie”. Od razu można poznać, kto jest szczery, a kto biedny.

• Robert Feluś, były redaktor naczelny „Faktu” i „Wprost”, poprowadzi cykl podkastów „Zdrowa Rzeka”. Feluś to dobry wybór. On jak mało kto wie, jak zamieniać pewne rzeczy w ściek.

• Kucharz Tomasz Jakubiak trafił do reklam sklepów Lewiatan. Doskonały wybór. Tomasz ma lekkość w wyborze partnerów. Opowiadał mi kiedyś, jak samochodem trafił w sklep Biedronki.

• Andrzej Twarowski, legendarny komentator ligi angielskiej w Canal Plus, zmienia pracodawcę i przechodzi do Viaplay. Żeby wam bardziej przybliżyć postać dziennikarza, dodam, że to jest ten, który braci Żewłakowów odróżnia tylko po nazwisku.

• Media oznajmiają: Anna Maria Sieklucka jest w gorącym związku z Sebastianem Fabijańskim. Dobra para. Ona w swych rolach doskonale uczy, jak kochać innych, a on jest doskonały w roli, jak kochać siebie.

Polityka 41.2022 (3384) z dnia 04.10.2022; Kultura; s. 98
Reklama