Film

Opatrzone cuda

Recenzja serialu: "Miasto cudów", reż. Ed Bianchi

Jeffrey Dean Morgan jako Ike Evans Jeffrey Dean Morgan jako Ike Evans HBO / materiały prasowe
Pierwsze odcinki „Miasta cudów” nie rzucają na kolana. Problemem są pozbawione pazura dialogi i nie dość interesujący bohaterowie.

Po sukcesie „Mad Menów” i „Zakazanego imperium” pojawiają się kolejne produkcje osadzone w malowniczej przeszłości Stanów Zjednoczonych, z widowiskową scenografią podbarwioną kolorami nostalgii, przedmiotami, które jeszcze nie były produkowane na masową skalę, z męskimi mężczyznami i kobiecymi kobietami beztrosko palącymi i pijącymi od rana do nocy itd. Akcja wyprodukowanego przez Starz Studios i pokazywanego przez kanał HBO „Miasta cudów” dzieje się, podobnie jak akcja serialu „Mad Men”, na początku lat 60., tyle że nie w Nowym Jorku, lecz w ciepłym Miami Beach na Florydzie, gdzie Ike Evans (Jeffrey Dean Morgan) legalnymi i nielegalnymi metodami walczy o przetrwanie swojego luksusowego hotelu Miramar Playa. Z kolei z „Zakazanym imperium” nowy serial łączy wątek mafijny. Wspólnikiem Ike’a jest Ben „Rzeźnik” Diamond (Danny Huston), który ma własne pomysły na hotelowy biznes, zwłaszcza że dotychczasowe źródło zysków – Kuba – zostało właśnie przejęte przez niechętnego obcym interesom Fidela Castro.

Problemów dokładają młode piękne żony obu wspólników (żonę Ike’a gra Olga Kurylenko, dziewczyna Bonda z „007 Quantum of Solace”) oraz dwaj dorośli synowie Ike’a i prokuratura. Pierwsze odcinki „Miasta cudów” nie rzucają na kolana. Problemem są pozbawione pazura dialogi i nie dość interesujący bohaterowie, którzy nie są w stanie wnieść życia w plażowo-palmowo-klubową scenografię.

Miasto cudów, HBO, start emisji: 4 sierpnia godz. 22.00

Polityka 31.2012 (2869) z dnia 01.08.2012; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Opatrzone cuda"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną