Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Film

Agenci na warszawskiej Starówce

Janet Montgomery i David Tennant - miłość w cieniu wojny. Janet Montgomery i David Tennant - miłość w cieniu wojny. Robert Pałka/Fresh Pictures 2012 / materiały prasowe
Czteroodcinkowy miniserial historyczno-sensacyjny, dziejący się w przeddzień wybuchu II wojny światowej, spodoba się fanom klasycznych produkcji historycznych brytyjskiej BBC, która wraz z Telewizją Polską serial zrealizowała.

Powieść Alana Fursta stała się podstawą solidnego kostiumowego widowiska łączącego motyw gry wywiadów: polskiego, francuskiego, hitlerowskiego i bolszewickiego z wątkiem romansowym. Głównym miejscem akcji jest Warszawa (która zagrała także m.in. Berlin, Pragę, Rzym i Paryż) – centrum operacji szpiegowskich przed zbliżającą się wojną.

Główne role grają aktorzy angielscy. David Tennant (znany choćby z roli serialowego Doktora Who) wciela się w szpiega francuskiego, nieskazitelnego i nieustraszonego Jeana-François Merciera. Jego ukochaną, Annę Skarbek gra Janet Montgomery. Partnerują im Polacy: Marcin Dorociński w roli wąsatego, znającego radości życia oficera polskiego wywiadu Antoniego Pakulskiego, dodającego nieco luzu i humoru dość sztywnemu serialowi (co po części jest winą dubbingu, który nawet w najlepszym wykonaniu wzmacnia poczucie sztuczności), oraz Mirosław Zbrojewicz.

 

Szpiedzy w Warszawie, reż. Coky Giedroyć, TVP 1, emisja w piątki o 20.30, start: 11 stycznia

Polityka 02.2013 (2890) z dnia 08.01.2013; Afisz. Premiery; s. 67
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pusty Kościół. To już jest krach

Ks. prof. Andrzej Kobyliński o problemie pedofilii i innych grzechach polskiego Kościoła, kryzysie powołań oraz galopującej laicyzacji młodych.

Joanna Podgórska
04.03.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną