Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Hej, przygodo!

Recenzja filmu: „Piknik z niedźwiedziami”, reż. Ken Kwapis

Robert Redford i Nick Nolte w stereotypowych rolach zbuntowanych staruszków Robert Redford i Nick Nolte w stereotypowych rolach zbuntowanych staruszków Kino Świat
Taką lekcję życiowo-filmowej nostalgii trudno wymazać z pamięci.

Kto powiedział, że ozdrowieńczą wędrówkę w poszukiwaniu samego siebie mogą podejmować wyłącznie ludzie młodzi? W komedii Kena Kwapisa „Piknik z niedźwiedziami” w świat ciągnie oldbojów. Żwawy 80-latek grany przez Roberta Redforda jest uznanym pisarzem, ale w odruchu słusznego buntu wyrywa się z klatki uładzonego życia i wraca na łono przyrody. Kusi go liczący 3,4 tys. km górski szlak Appalachów, który zamierza pokonać wraz z dawnym kompanem ze studiów, obecnie bezdomnym, ściganym za długi otyłym alkoholikiem (Nick Nolte). Do tej pory amerykańskie kino reklamowało głównie skaliste pustynie i okolice Wielkiego Kanionu, a od niedawna zaczęło zachęcać do wycieczek po kalifornijskich winnicach. Niespodziewana zmiana pejzażu na bardziej płaskie widoki Wschodniego Wybrzeża może wywołać szok, więc warto się odpowiednio nastawić. W pojedynku aktorskich tenorów zwycięzcy nie ma, przegrywają obaj, a z nimi widz. Panowie nie ukrywają swoich zmarszczek, plam na skórze, sztucznych zębów i wystających brzuchów, a przy okazji dzielą się ze sobą wspomnieniami erotycznych podbojów. Taką lekcję życiowo-filmowej nostalgii trudno wymazać z pamięci.

Piknik z niedźwiedziami, reż. Ken Kwapis, prod. USA, 98 min

Polityka 25.2016 (3064) z dnia 14.06.2016; Afisz. Premiery; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Hej, przygodo!"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Po co przyjechał do Polski szef największej firmy zbrojeniowej świata? I co w Warszawie usłyszał?

Kiedy szef Lockheeda odwiedza jakiś kraj, pojawiają się elektryzujące pogłoski, plotki i podejrzenia. Np. o kolejnych zamówieniach F-35. Trzeba pamiętać, że taka wizyta to dyplomacja biznesowa, a nie obwoźny handel. A poza tym – kto wie, czy ważniejsza od lotnictwa nie jest tu artyleria rakietowa.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
15.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną