Film

Post-humor

Recenzja serialu: „Who Is America?”, reż. Sacha Baron Cohen

Sacha Baron Cohen jako izraelski pułkownik z amerykańskim działaczem na rzecz powszechnego dostępu do broni Philipem Van Cleavem. Sacha Baron Cohen jako izraelski pułkownik z amerykańskim działaczem na rzecz powszechnego dostępu do broni Philipem Van Cleavem. HBO
Brytyjski mistrz przebieranek i wkręcania ludzi Sacha Baron Cohen wraca na ekrany.

Borat z niezapomnianego filmu „Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej” sprzed już 12 lat w swoim najnowszym show, siedmioodcinkowym serialu z gatunku mocumentary przebiera się częściej, wciela w większą liczbę bohaterów i wkręca jeszcze więcej ludzi, w tym postacie z pierwszych stron gazet. Tylko czasy się zmieniły, internet, reality shows, współczesna polityka mocno przesunęły granice obciachu, a w dobie codziennych publicznych kompromitacji prezydenta Trumpa (o innych „mężach stanu” nie wspominając) uczucie wstydu czy żenady jest w zaniku. Pierwszy odcinek „Who Is America?” składa się z czterech bloków z czterema wcieleniami komika. Porusza jedynie ostatni, w którym jako pułkownik izraelskiej armii bez problemu zyskuje poparcie republikańskich polityków dla programu Kinderguardians – zbrojenia dzieci od lat trzech („Ameryka ma problem ze strzelaninami w szkołach, chce zbroić nauczycieli, to szaleństwo, powinni zbroić dzieci”).

Who Is America?, scen. i reż. Sacha Baron Cohen, HBO i HBO GO

Polityka 30.2018 (3170) z dnia 24.07.2018; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Post-humor"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną