Film

Mentor Trumpa

Recenzja filmu: „Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol

„Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol „Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna”, reż. Ivy Meeropol HBO
Kolejny dokument, po filmach o Trumpie i Jeffreyu Epsteinie, będący oskarżeniem Ameryki, kraju, który niszczy za słabości i nagradza za bezwzględność.

Dokument o Royu Cohnie reklamowany jest obecnością wcześniej niepublikowanych materiałów. I to prawda, nagrania Cohna wygłaszającego swoje adwokackie i życiowe motto: nigdy nie przepraszać, zawsze atakować, zdjęcia z wystawnych przyjęć, na których amerykańska śmietanka „załatwiała” swoje biznesy, z reprezentowania mafiosów i nowojorskiej archidiecezji, nagrania, na których wygłasza homofobiczne mowy sąsiadujące z filmami z imprez urządzanych przez Cohna w gejowskim kurorcie w Massachusetts, i relacja z samotnego umierania na AIDS w 1986 r. – wszystko to robi wrażenie.

Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna (Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn), reż. Ivy Meeropol, już w HBO GO, w HBO 23 lipca, 93 min

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Afisz. Premiery; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Mentor Trumpa"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020