„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Wyprawa na Księżyc 3D

"Wyprawa na Księżyc 3D", reż. Ben Stassen

Edukacyjny walor animacji 3D.

Bajka dla dzieci „Wyprawa na Księżyc 3D” Bena Stassena jest pierwszą w historii kina pełnometrażową animacją, która została od początku do końca zrealizowana wyłącznie w technologii trójwymiarowej. Cała przyjemność ze śledzenia przygód niesfornych, lecz przeuroczych trzech muszek, które podstępem wdarły się do rakiety kosmicznej lecącej na Księżyc, polega na delektowaniu się żywą, rozciągniętą w głąb i wszerz przestrzenią.

Od strony fabuły jest to tradycyjna familijna opowieść o przyjaźni rozbrykanych dorastających dzieciaków, które pomagają sobie w osiągnięciu wymarzonego celu. Ważne w tej historii jest to, że pozwala ona zapoznać się i przypomnieć sobie autentyczny przebieg pozaziemskiej wyprawy na pokładzie Apollo 11. W 1969 r. dwóch amerykańskich kosmonautów Neil Armstrong oraz Buzz Aldrin wykonało „mały krok dla człowieka, lecz ogromny dla ludzkości”. Wylądowali na Księżycu, a trzymający się historycznych faktów film pięknie to wszystko relacjonuje.

Frajda jest ogromna, bo dzięki cyfrowej technice edukacyjny walor animacji wcale nie wydaje się tak strasznie łopatologiczny. Na pochwały zasługują oczywiście także polscy aktorzy, świetnie dubbingujący głosy muszek, m.in. Daniel Olbrychski, Magda Walach i Hanna Śleszyńska.

 

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Przegrasz czy wygrasz, wracaj do domu. Czyli jak sobie radzić z porażką i sukcesem

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną