Książki

Inaczej w Raju

Muzyka w Raju, znaczy - w Paradyżu

Rewolucja w Paradyżu! Na festiwalu Muzyka w Raju (16–22 sierpnia) po raz pierwszy nie wystąpi orkiestra barokowa Arte dei Suonatori...

Rewolucja w Paradyżu! Na festiwalu Muzyka w Raju (16–22 sierpnia), odbywającym się jak zawsze w pięknym barokowym kościele pocysterskiego opactwa (dziś seminarium duchownego) Gościkowo-Paradyż, po raz pierwszy nie wystąpi orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która zawsze pełniła tu role gospodarza i orkiestry festiwalowej.

Tym razem główną orkiestrą barokową będzie zespół Le Parlement de Musique ze Strasburga, który w tym roku obchodzi 20-lecie. Jednak nie tylko muzyka francuskiego baroku będzie tu rozbrzmiewać; pojawią się też Skandynawowie z zespołu Gáman, wykonujący nie tylko muzykę artystyczną, ale i ludową, oraz międzynarodowe Ensemble Peregrina (na którego czele stoi Polka Agnieszka Budzińska-Bennett) i Ensemble Faenza, wykonujące muzykę średniowiecza; przyjedzie też stały gość – klawesynistka Aline Zylberajch.

Program bardzo wyrafinowany.

Informacje: www.muzykawraju.pl

Polityka 33.2010 (2769) z dnia 14.08.2010; Kultura; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Inaczej w Raju"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną