Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Książki

Kluby w swoim klubie

Warsaw Music Weekend, 17–25 września

materiały prasowe
Ciąg imprez odbywających się w 1500 m2, Cafe Kulturalnej, Hydrozagadce, Kamieniołomach i Powiększeniu, na które warto wpaść.

Jeśli pominąć Chopina, Warszawa – z podupadającymi letnimi festiwalami i ciągłym brakiem dużych sal – była w tym roku raczej ciemnym punktem na koncertowej mapie Polski. Warsaw Music Weekend to impreza, która może pomóc zmienić ten obraz, bo angażuje to, co w stolicy najgłośniejsze i niezmiennie mocne – liczne małe sceny klubowe. To w istocie ciąg imprez odbywających się w 1500 m2, Cafe Kulturalnej, Hydrozagadce, Kamieniołomach i Powiększeniu, które w tym okresie działają na wspólny rachunek. Wystąpi plejada artystów sceny alternatywnej i elektronicznej oraz legendarna grupa UNKLE z Wielkiej Brytanii – ogniwo łączące w latach 90. ambitną scenę rockową spod znaku Radiohead i trip-hop w stylu Massive Attack. Zespół Jamesa Lavelle’a przeszedł od tamtych czasów wiele – zarówno zmian w składzie, jak i wolt stylistycznych – ale w niezłej formie wszedł w trzecią dekadę działalności. Główna gwiazda najdłuższego klubowego weekendu stolicy wyjątkowo wystąpi nie w jednym z klubów, ale na scenie Palladium.

Warsaw Music Week, 17–25 września, różne warszawskie kluby

***

Informacje: www.warsawmusicweek.pl

Polityka 38.2010 (2774) z dnia 18.09.2010; Kultura; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Kluby w swoim klubie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Franciszek Pieczka: aktor spełniony

Zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej szanowanych polskich aktorów. W plebiscycie POLITYKI uznano go za jednego z najwybitniejszych powojennych artystów.

Janusz Wróblewski
27.09.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną