Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Polak z Olsztyna potrafi

Recenzja płyty: The Lollipops, "Hold!"

materiały prasowe
Nie mogę wyjść ze zdumienia, że to współczesny krajowy produkt.

Posłuchałem sobie albumu „Hold!” olsztyńskiego zespołu The Lollipops i nie mogę wyjść ze zdumienia, że to współczesny krajowy produkt. Na płycie słychać bardzo przyjemnie śpiewającą Kasię Staszko, słychać też bardzo dobre rockowe gitarowe granie. Jakby tego było jeszcze mało, piosenki nie są nudne, mają melodię, rytm i pomysł.

Słuchając tej płyty, można oczywiście mieć skojarzenia z zachodnimi gwiazdami, takimi jak B-52’s czy nawet The Pretenders, ale nie widzę w tym nic zdrożnego, bo The Lillipops to nie kopia, a bardzo dobry młody zespół, umiejętnie korzystający z tego, co w światowym rocku sprawdzone i najlepsze. W Polsce klimatu dla prawdziwego rocka tak naprawdę nie ma. Trochę się więc boję, czy olsztyńska grupa nie da się oswoić, upopić i zagłaskać na śmierć rodzimym redaktorom, moderatorom i animatorom. Jeżeli, skuszeni obietnicami i łatwą kasą, wpadną w szpony organizatorów różnych – jak się bawicie?!! – hitów na czasie, to będzie po zespole. I będzie mi szkoda.

The Lollipops, Hold!, Polskie Radio 2011

Polityka 17.2011 (2804) z dnia 23.04.2011; Afisz. Premiery; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Polak z Olsztyna potrafi"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Tadeusz Gołębiewski i hotelowa gigantomania

Właściciel największej polskiej sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski do tej pory był witany przez władze lokalne z entuzjazmem i nadzieją. Teraz ściąga też kłopoty i podejrzenia. Jego gigantomania ma powody, ale i cenę.

Joanna Solska
23.07.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną