Muzyka

Muddy Waters wiecznie żywy

Recenzja płyty: The Mannish Boys, The Mannish Boys, Double DynamiteDouble Dynamite"

materiały prasowe
Podwójna, dwupłytowa dawka doskonałej muzyki. Do tego liczna grupa występujących gościnnie muzyków.

Napisana w latach 50. piosenka „Mannish Boy” wspomnianego obok Muddy'ego Watersa doczekała się nie tylko licznych wersji samego autora i wielu coverów, ale została również uwieczniona jako nazwa zespołu. The Mannish Boys to grupa muzyków bluesowych z Los Angeles, nagrywających wspólnie od 2004 r. Nie bacząc na bliskość Pacyfiku, palmy i plaże Kalifornii, The Mannish Boys z zapałem grają chicagowskiego i teksaskiego bluesa. Są w pewnym sensie formacją płynną – skład grupy, a także liczba i nazwiska gości zapraszanych do kolejnych sesji nagraniowych za każdym razem są inne. Stałą postacią w Mannish Boys jest ich lider i wokalista Finis Tasby.

Ich najnowsza propozycja, słusznie zatytułowana „Double Dynamite”, to podwójna, dwupłytowa dawka doskonałej muzyki. Do tego liczna grupa występujących gościnnie muzyków, z takimi gwiazdami, jak na przykład mistrzowie harmonijki, James Harman czy Rod Piazza. I jeszcze, jakżeby inaczej, syn Muddy’ego Watersa, Mud Morganfield. 26 tytułów to klasyka przemieszana z bardzo dobrymi własnymi kompozycjami. Wystarczająca porcja na solidny bluesowy wieczór.

The Mannish Boys, Double Dynamite, Delta Groove

Polityka 34.2012 (2871) z dnia 22.08.2012; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Muddy Waters wiecznie żywy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną