Muzyka

Ciekawsi od głośniejszych

Recenzja płyty: The Cash Box Kings, „Holding Court”

materiały prasowe
Płyta z pewnością zadowoli miłośników klasycznego bluesa i boogie, a tych, którzy z muzyką grupy spotkają się pierwszy raz, zadziwi jakością materiału muzycznego i wykonania.

Obok dużych płytowych premier, które odnotowują media i ogrywają stacje radiowe, na światowym rynku wciąż pojawiają się nowe tytuły tworzone przez artystów niewspieranych kosztowną promocją, ale często ciekawszych od tych usilnie kreowanych gwiazd. Takim działającym w cieniu zespołem z pewnością są The Cash Box Kings. Trzon tego bluesowego zespołu stanowią dwaj panowie. Pierwszy z nich to śpiewający i grający na harmonijce ustnej Joe Nosek. Drugi to postawny wokalista Oscar Wilson. Ta pochodząca z Chicago grupa muzyków oferuje właśnie swoją nową płytę zatytułowaną „Holding Court”. To propozycja dla miłośników tradycyjnego bluesa, rodem z lat 40. i 50. The Cash Box Kings nie opierają swego repertuaru na wersjach cudzych utworów. Gros materiału stanowią własne, bardzo dobrze brzmiące kompozycje, stylizowane na „stare” brzmienie. Ich autorem jest Joe Nosek. Płyta z pewnością zadowoli miłośników klasycznego bluesa i boogie, a tych, którzy z muzyką grupy spotkają się pierwszy raz, zadziwi jakością materiału muzycznego i wykonania.

The Cash Box Kings, Holding Court, Blind Pig

Polityka 37.2015 (3026) z dnia 08.09.2015; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciekawsi od głośniejszych"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Jak przeciwdziałać osteoporozie?

Nie powoduje bólu. Nie daje o sobie znać do momentu upadku i złamania biodra lub ręki. Może dlatego mało kto przyjmuje do wiadomości, że po 50. roku życia każdy powinien sprawdzić gęstość swojego kośćca. Czyli: czy nie dotknęła go osteoporoza.

Paweł Walewski
04.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną