Muzyka

Od Ściany do Ściany

Recenzja płyty: Roger Waters, „Roger Waters: The Wall”

materiały prasowe
Koncertowa wersja słynnej rock opery zszyta została zgrabnie w studiu z kilku występów z ostatniej trasy pod czujnym okiem Nigela Godricha.

Kupowanie prezentów dla miłośnika Pink Floyd to żmudne zajęcie. Już, już się wydaje, że zdobyliśmy ostateczne wersje wszystkiego, a tu przychodzą kolejne święta i trzeba znów odkładać pieniądze. W tym sezonie jako bezpieczny prezent wskazałbym nie solowy album Davida Gilmoura – co najmniej kontrowersyjny – tylko bezpieczną autorską wizję „The Wall” Rogera Watersa. Koncertowa wersja słynnej rock opery zszyta została zgrabnie w studiu z kilku występów z ostatniej trasy pod czujnym okiem Nigela Godricha (producenta m.in. Radiohead). Jest to de facto ścieżka dźwiękowa do filmu pod tym samym tytułem. Nic nowego, poza tym że orkiestrowa dramaturgia „Bring the Boys Back Home” czy energia efektownych partii gitarowych w „Run Like Hell” zrobią wrażenie także na tych, którzy znają już wszystkie poprzednie wersje. I gitary, i orkiestrowe aranżacje brzmią u Watersa lepiej niż u przetrzebionego, schyłkowego Pink Floyd pod wodzą skłóconego z nim Gillmoura. Wokalnie 72-letni Waters też sobie radzi i tryska energią, odgrażając się, że kończy nową studyjną płytę. „Rolling Stone” pytał go, czy będzie z tego kolejny album koncepcyjny. Na co ekslider Floydów: „Mam się teraz zmieniać?”.

Roger Waters, Roger Waters: The Wall, Sony

Polityka 50.2015 (3039) z dnia 08.12.2015; Afisz. Premiery; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Ściany do Ściany"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną