Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Muzyka

Psychodelia z melancholią

Recenzja płyty: niXes, „niXes”

materiały prasowe
Neohipisowski pomysł Ani Rusowicz zrealizowany został znakomicie, pewnie dlatego, że dobrze pasuje do jej muzycznej wrażliwości i naturalnej ekspresji.

Dla kogoś, kto pamięta muzykę pionierów kalifornijskiego rocka psychodelicznego, ta płyta będzie miała wartość sentymentalną. Klimaty trochę jak z Jefferson Airplane czy Great Society, tyle że zmodyfikowane przez instrumenty elektroniczne, zaś gitary, które dla zespołów z lat 60. miały rolę pierwszoplanową, tutaj słyszymy najczęściej na dalszym tle. No i jeszcze wokal. Grace Slick śpiewała ekstatycznie, w radosnym uniesieniu, jakby ogłaszała zwycięską rewolucję, natomiast głos Ani Rusowicz na płycie „niXes” niesie w sobie osobliwe połączenie siły z melancholią. Cóż, dawny idealizm wydaje się dzisiaj wybitnie naiwny, ale – o czym świadczy opisywany album – wciąż może inspirować. Tak czy inaczej, neohipisowski pomysł Ani Rusowicz zrealizowany został znakomicie, pewnie dlatego, że dobrze pasuje do jej muzycznej wrażliwości i naturalnej ekspresji.

niXes, niXes, Agora

Polityka 44.2017 (3134) z dnia 30.10.2017; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Psychodelia z melancholią"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną