Muzyka

Jaka grobla, taki młyn

Recenzja płyty: Lukas Nelson, „Turn Off the News, Build a Garden”

materiały prasowe
Dorastanie w cieniu sławnego ojca może być jednocześnie atutem i problemem, szczególnie jeśli wybiera się podobną drogę zawodową.

Dorastanie w cieniu sławnego ojca może być jednocześnie atutem i problemem, szczególnie jeśli wybiera się podobną drogę zawodową. Taki los dotknął Lukasa Nelsona, syna ikony amerykańskiej muzyki country, Williego Nelsona. Znane nazwisko może ułatwić debiut, ale w ślad za nim idą porównania i czasem nadmierne oczekiwania. Trzeba jednak przyznać, że Lukas bardzo sprawnie eksponuje własną niezależność i umiejętności. Dowodem jest jego najnowsza płyta „Turn Off the News, Build a Garden”. Już sam tytuł albumu („Nie słuchaj wiadomości, stwórz ogród”) daje pojęcie o życiowej filozofii Nelsona juniora. Jego muzyka, choć niepozbawiona elementów country, to raczej bardzo melodyjny pop rock, świetnie mieszczący się w bardzo pojemnej kategorii zwanej Americana.

Lukas Nelson, Turn Off the News, Build a Garden, Concord

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Jaka grobla, taki młyn"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021