Paszporty POLITYKI

Pustki

Pustki Pustki Tadeusz Późniak / Polityka
Stworzyli własne nowofalowe brzmienie o wielkiej dynamice i sile uderzenia

Zespół założony w Ostrówku pod Warszawą w 1999 r. Lokowany w kręgu rockowej alternatywy, wydał cztery płyty, z których każda kolejna była lepsza od poprzedniej. Przedostatni album „Koniec kryzysu” zebrał świetne recenzje i w wielu opiniach uchodził za płytę 2008 r. Ostatni – „Kalambury” krytyka przyjęła z jeszcze większym aplauzem. Zespół ma również w swoim dorobku muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Pustki grają w składzie: Radek Łukasiewicz (gitary, śpiew), Grzegorz Śluz (perkusja), Barbara Wrońska (śpiew, instrumenty klawiszowe), Szymon Tarkowski (bas).

*** 

Nominujący o zespole Pustki:

„Stworzyli własne nowofalowe brzmienie o wielkiej dynamice i sile uderzenia. Grupa niezwykle sprawna muzycznie, a jednocześnie imponująca wysokim poziomem tekstów – zarówno własnych, jak i tych z dorobku polskiej klasyki. Zespół autentycznie niezależny”.
Jacek Cieślak

„Nie ma znaczenia, czy akurat grają własne piosenki, dopisują muzykę do starych niemych filmów czy ilustrują dźwiękami przedstawienie teatralne – każdym kolejnym krokiem udowadniają, że są jedną z najoryginalniejszych i najinteligentniejszych polskich kapel gitarowych. Płytą »Kalambury« udowodnili jeszcze jedno: że wiersze Tuwima, Broniewskiego, Leśmiana, Gajcego, Broniewskiego świetnie nadają się na teksty współczesnych piosenek. Dawać im ten Paszport póki czas, bo za chwilę mogą być zbyt wielcy i zbyt znani na jakiekolwiek nagrody”.
Robert Sankowski

„Nagroda należała się im za poprzedni rok, w tym należy się tym bardziej. Wiemy już, że potrafią pisać bardzo dobre własne piosenki, a teraz zaproponowali zbiór wierszy polskich klasyków z własną muzyką i stworzyli jedno z lepszych tego typu wydawnictw w ostatnich latach. Udało im się po raz kolejny zmienić stylistykę, a jednocześnie zachować wiarygodność dla dotychczasowej publiczności z kręgu rocka alternatywnego”.
Bartek Chaciński

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną