Paszporty POLITYKI

Julia Marcell

Muzyka popularna 2011. Nominowana Julia Marcell

Julia Marcell Julia Marcell Iwona Bielecka
"Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości" - ocenia Piotr Metz.

Właściwie Julia Górniewicz, ur. w 1982 r. Piosenkarka, pianistka, skrzypaczka, kompozytorka. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dol. na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”. Muzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom.

***

Nominujący o Julii Marcell:

Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.

Agnieszka Szydłowska

Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości.

Piotr Metz

Paszport jej się przyda, bo na podbój świata ruszyła na wariackich papierach. Olsztynianka Julia Górniewicz fundusze na wydanie swojego debiutu płytowego pozyskała od fanów za pośrednictwem internetowego serwisu Sellaband. Wyemigrowała do Niemiec, gdzie znalazła opiekę producencką i dogodny punkt wyjściowy do podboju świata. Jej nowy album „June” jeszcze nie jest wszystkim, na co ją stać, za to doskonale świadczy o tym, że stać ją na wiele.

Jarek Szubrycht

 

POWRÓT: Serwis Paszporty POLITYKI 2011

Polityka 51.2011 (2838) z dnia 14.12.2011; Paszporty Polityki; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Julia Marcell"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Kompulsywne zachowania seksualne

Dr n. med. Sławomir Jakima o tym, jak to się stało, że seksoholizm jest bodaj najpowszechniejszym współczesnym uzależnieniem.

Agnieszka Krzemińska
25.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną