Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Wideoreportaż z gali Paszportów POLITYKI 2016: pierwsze wrażenia, emocje, podsumowania

Publiczność Teatru Wielkiego chwilę przed rozpoczęciem gali Paszportów POLITYKI 2016 Publiczność Teatru Wielkiego chwilę przed rozpoczęciem gali Paszportów POLITYKI 2016 Leszek Zych / Polityka
10 stycznia wyłoniliśmy laureatów 24. edycji Paszportów POLITYKI. Oto co mówili tuż po odebraniu nagród w swoich kategoriach.

Paszporty POLITYKI to jedne z najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce, wręczanych rokrocznie od 24 lat. – Zapewniam, że za rok też się spotkamy – mówił w finale naszej ceremonii Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika. Gala odbyła się tradycyjnie w Teatrze Wielkim. Tradycyjny był duet prowadzących: Jerzemu Baczyńskiemu towarzyszyła Grażyna Torbicka. Tradycyjnie zatroszczyliśmy się też o oprawę audiowizualną. Tym, czego nie sposób zaplanować, są reakcje naszych laureatów i gości, którzy zawsze zwracają uwagę na kwestie w kulturze istotne albo nie dość w przestrzeni publicznej akcentowane. Były też, rzecz jasna, akcenty polityczne.

Paszporty przyznaliśmy w siedmiu kategoriach, co jest nowością względem lat poprzednich. Nagradzaliśmy za dzieła literackie, muzyczne, teatralne, za dzieła z zakresu sztuk wizualnych oraz za... wykorzystywanie w swojej pracy kodu programowania. To ostatnie to definicja nowej kategorii: Kultury cyfrowej.

Paszporty rozdane, ale emocje nie opadły. Obejrzyjcie relację z tego wydarzenia, posłuchajcie, co mieli do powiedzenia redaktor naczelny POLITYKI, nasi dziennikarze oraz – a może przede wszystkim – nasi laureaci:

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną