Paszporty POLITYKI

Laureaci Paszportów. Lista alfabetyczna

A

Adamiak Mariusz – Kreator Kultury, rok 2002

Althamer Paweł – Kreator Kultury, rok 2009

Anderszewski Piotr – Kategoria MUZYKA, rok 1994

Apollon Musagete Quartett (Piotr Skweres, Piotr Szumieł, Bartosz Zachłod, Paweł Zalejski) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2013

Augustynowicz Anna – Kategoria TEATR, rok 1997

B

Bałka Mirosław – Kategoria PLASTYKA, rok 1995

Bartosiewicz Edyta – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1994

Bąkowski Wojciech – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2010

Bielenia Bartosz – Kategoria FILM, rok 2019

Bieńczyk Marek – Kategoria LITERATURA, rok 1999

Blechacz Rafał – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2005

Bloober Team (Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2017

Bławut Jacek – Kategoria FILM, rok 1993

Bodzianowski Cezary – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2004

Borczuch Michał – Kategoria TEATR, rok 2017

Borowicz Łukasz – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2007

Borowski Tymek – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2015

C

CD Project Red – Kreator Kultury, rok 2015

Chodowicz Wioletta, kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2010

Chutnik Sylwia – Kategoria LITERATURA, rok 2008

Chwin Stanisław – Kategoria LITERATURA, rok 1995

Chylińska Agnieszka – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2001

Ciechowski Grzegorz – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1996

Cieplak Piotr – Kategoria TEATR, rok 2001

Ciślak Dawid (Polyslash) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2019

D

Dehnel Jacek, Kategoria LITERATURA, rok 2006

Demirski Paweł i Strzępka Monika – Kategoria TEATR, rok 2010

Diakun Marzena – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2016

Different Tales (Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec, Marta Malinowska) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2020

Domalewski Piotr – Kategoria FILM, rok 2020

Dorociński Marcin – Kategoria FILM, rok 2012

Drzewiecki Stanisław – Kategoria MUZYKA, rok 2000

Dunin-Wąsowicz Paweł – Kreator Kultury, rok 2005

E

Eidrigevicius Stasys – Kategoria PLASTYKA, rok 1993

F

Fabicki Sławomir – Kategoria FILM, rok 2006

Fiedorczuk-Cieślak Natalia – Kategoria LITERATURA, rok 2016

Fisz i Emade (Bartosz i Piotr Waglewscy) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2006

Freszel Joanna – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2017

G

Garbaczewski Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 2011

Gęsicka Weronika – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2019

Glińska Agnieszka, Kategoria TEATR, rok 1999

Gliński Robert – Kategoria FILM, rok 2001

Górecki Ryszard – Kategoria PLASTYKA, rok 1994

Górnicka Marta – Kategoria TEATR, rok 2018

Grabowski Krzysztof – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2007

Grospierre Nicolas – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2011

Grupa Twożywo (Krzysztof Sidorek, Mariusz Libel) – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2006

Grzeszykowska Aneta – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2013

H

Hańba! (Andrzej Zagajewski, Michał Radmacher, Mateusz Nowicki, Jakub Lewicki, Bartosz Wilk) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2017

Holland Agnieszka – Kreator Kultury, rok 2014

von Horn Magnus – Kategoria FILM, rok 2015

Huelle Paweł – Kategoria LITERATURA, rok 2001

J

Jakimowski Andrzej – Kategoria FILM, rok 2003

Jakowicz Kuba – Kategoria MUZYKA PO, rok 2003

Janda Krystyna – Kreator Kultury, rok 2018

Janerkowie Bożena i Lech – Kreator Kultury, rok 2020

Janiczak Jolanta i Rubin Wiktor – Kategoria TEATR, rok 2013

Janion Maria – Kreator Kultury, rok 2006

Jarocki Jerzy – Kreator Kultury, rok 2011

Jarzyna Grzegorz – Kategoria TEATR, rok 1998

Jopek Anna Maria – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2002

Józefowicz Katarzyna – Kategoria PLASTYKA, rok 2001

K

Karpowicz Ania – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2020

Karpowicz Ignacy – Kategoria LITERATURA, rok 2010

Kayah – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1997

Kędzierzawska Dorota – Kategoria FILM, rok 1998

Kielar Marzanna – Kategoria LITERATURA, rok 2000

Klata Jan – Kategoria TEATR, rok 2005

Kleczewska Maja – Kategoria TEATR, rok 2006

Kolski Jan Jakub – Kategoria FILM, rok 1994

Komasa Jan – Kategoria FILM, rok 2014

Korzeniak Sandra – Kategoria TEATR, rok 2009

Kośmicki Łukasz – Kategoria FILM, rok 1996

Kozyra Katarzyna – Kategoria PLASTYKA, rok 1997

Krajewski Marek – Kategoria LITERATURA, rok 2005

Krauze Krzysztof – Kategoria FILM, rok 1999

Król Błażej – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2019

Kuczok Wojciech – Kategoria LITERATURA, rok 2003

Kulig Joanna – Kategoria FILM, rok 2018

Kulik Zofia – Kategoria PLASTYKA, rok 1996

Kuls Aleksandra – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2011

Kurak Maciej – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2008

Kuśmirowski Robert – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2005

Kwardrofonik (Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala, Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2014

Kwiatkowski Rafał – Kategoria MUZYKA, rok 1998

L

L.U.C. (Łukasz Rostkowski)– Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2009

Lankosz Borys – Kategoria FILM, rok 2009

Lejman Dominik – Kategoria PLASTYKA, rok 2000

Lelonek Diana – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2018

Leszczyński Stanisław – Kategoria MUZYKA, rok 1993

Leto Norman – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2017

Lewandowski Rafael – Kategoria FILM, rok 2011

Liebhart Artur – Nagroda Specjalna KULTURA ZDALNA, rok 2020

Lupa Krystian – Kreator Kultury, rok 2008

Ł

Łoziński Marcel – Kategoria FILM, rok 1995

Łoziński Mikołaj – Kategoria LITERATURA, rok 2011

Łysak Paweł – Kategoria TEATR, rok 2008

Maciejowski Maciej – Kategoria PLASTYKA, rok 2002

Marcell Julia – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2011

Marciniak Ewelina – Kategoria TEATR, rok 2015

Masecki Marcin – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2013

Masłowska Dorota – Kategoria LITERATURA, rok 2002

Meissner Krystyna – Kategoria TEATR, rok 1994

Merczyński Michał – Kreator Kultury, rok 2002

Miłoszewski Zygmunt – Kategoria LITERATURA, rok 2014

Mirga-Tas Małgorzata – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2020

Miśkiewicz Paweł – Kategoria TEATR, rok 2000

Modzelewski Jarosław i Sobczyk Marek – Kategoria PLASTYKA, rok 1998

Moretti Macio – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2010

Możdżer Leszek – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2004

Matuszyński Jan P. – Kategoria FILM, rok 2016

Mykietyn Paweł – Kategoria MUZYKA, rok 1999

Myslovitz (Artur Rojek, Wojciech Kuderski, Jacek Kuderski, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor) – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1999

N

Nosowska Kasia – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1993

Nowak Aleksander – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2018

Ogrodnik Dawid – Kategoria FILM, rok 2013

Orbitowski Łukasz – Kategoria LITERATURA, rok 2015

Orliński Józef Jakub – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2019

Ostaszewska Maja – Kategoria FILM, rok 2000

Owsiak Jerzy – Kreator Kultury, rok 2002

P

Pablopavo (Paweł Sołtys) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2014

Palkowski Łukasz – Kategoria FILM, rok 2007

PanGenerator (Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2018

Paradowski Dariusz – Kategoria MUZYKA, rok 1997

Parnicki Teodor – Kategoria LITERATURA, rok 1993

Pasiecznik Olga – Kategoria MUZYKA, rok 1996

Paziński Piotr – Kategoria LITERATURA, rok 2009

Pendereccy Elżbieta i Krzysztof – Kreator Kultury, rok 2012

Peszek Maria – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2008

Pilch Jerzy – Kategoria LITERATURA, rok 1998

Podsiadło Dawid – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2018

Połoński Dominik – Kategoria MUZYKA, rok 2002

Ptaszyńska Jolanta – Kategoria TEATR, rok 1995

R

Raczak Lech Maria – Kreator Kultury, rok 2002

Radziszewski Karol – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2009

Rajkowska Joanna – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2007

Rau Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 1996

Rejmer Małgorzata – Kategoria LITERATURA, rok 2018

Różewicz Tadeusz – Kreator Kultury, rok 2010

Ruciński Artur – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2008

Rycharski Daniel – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2016

Rychcik Radosław – Kategoria TEATR, rok 2014

S

Sala Paweł – Kategoria FILM, rok 2010

Sapkowski Andrzej – Kategoria LITERATURA, rok 1997

Shuty Sławomir – Kategoria LITERATURA, rok 2004

Siksa (Piotr Buratyński, Alex Freiheit) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2020

Skalpel (Marcin Cichy, Igor Pudło) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2005

Słobodzianek Tadeusz – Kategoria TEATR, rok 1993

Słowik Dominika – Kategoria LITERATURA, rok 2019

Smarzowski Wojtek – Kategoria FILM, rok 2004

Smolar Anna – Kategoria TEATR, rok 2016

Smolik Andrzej – Kategoria MUZYKA, rok 2003

Sosnowska Monika – Kategoria PLASTYKA, rok 2003

Staniszewski Michał (Studio Plastic) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2016

Stańko Tomasz – Kreator Kultury, rok 2013

Starmach Andrzej – Kreator Kultury, rok 2002

Staszewski Kazik – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1998

Stenka Danuta – Kategoria TEATR, rok 2003

Stuhr Jerzy – Kategoria FILM, rok 1997

Sutkowski Stefan – Kategoria MUZYKA, rok 1995

Szajkowski Maciej (R.U.T.A.)– Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2011

Szczawińska Weronika – Kategoria TEATR, rok 2019

Szczerek Ziemowit – Kategoria LITERATURA, rok 2013

Szelc Jagoda – Kategoria FILM, rok 2017

Szkotak Paweł – Kategoria TEATR, rok 2004

Szumowska Małgorzata – Kategoria FILM, rok 2008

Szymczewska Agata – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2006

Ś

Świątkiewicz Marcin – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2015

Świetlicki Marcin – Kategoria LITERATURA, rok 1994

T

Tarasewicz Leon – Kategoria PLASTYKA, rok 1999

Teatr 21 (Justyna Sobczyk) – Kategoria TEATR, rok 2020

Tokarczuk Olga – Kategoria LITERATURA, rok 1996; Kreatorka Kultury, rok 2019

Treliński Mariusz – Kategoria MUZYKA, rok 2001

Tres.b (Misia Furtak, Olivier Heim, Thomas Pettit) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2012

Trzaskalski Piotr – Kategoria FILM, rok 2002

Trzciński Wojciech – Kreator Kultury, rok 2004

Twardoch Szczepan – Kategoria LITERATURA, rok 2012

TWOgether Duo (Magdalena Bojanowicz, Maciej Frąckiewicz) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2012

Tymański Ryszard „Tymon” – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2000

W

Waglewski Wojciech – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1995

Warlikowski Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 2002

Wicha Marcin – Kategoria LITERATURA, rok 2017

Witkowski Michał – Kategoria LITERATURA, rok 2007

Woynarowski Jakub – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2014

Wójcik Julita – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2012

Wróblewski Jan „Ptaszyn”– Kreator Kultury, rok 2016

Wydawnictwo W.A.B. (Wojciech Kuhn, Beata Stasińska, Adam Widmański) – Kreator Kultury, rok 2002

Wyrypajew Iwan – Kategoria TEATR, rok 2012

Wysocka Barbara – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2009

Z

Zadara Michał – Kategoria TEATR, rok 2007

Zimpel Wacław – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2016

Ziołek Kuba – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2015

Zubel Agata – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2004

Ż

Żuławski Xawery – Kategoria FILM, rok 2009

Żydowicz Marek – Kreator Kultury, rok 2003

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama