Paszporty POLITYKI

Laureaci Paszportów Polityki - lista alfabetyczna

A

Adamiak Mariusz – Kreator Kultury, rok 2002

Althamer Paweł – Kreator Kultury, rok 2009

Anderszewski Piotr – Kategoria MUZYKA, rok 1994

Apollon Musagete Quartett (Piotr Skweres, Piotr Szumieł, Bartosz Zachłod, Paweł Zalejski) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2013

Augustynowicz Anna – Kategoria TEATR, rok 1997

B

Bałka Mirosław – Kategoria PLASTYKA, rok 1995

Bartosiewicz Edyta – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1994

Bąkowski Wojciech – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2010

Bielenia Bartosz – Kategoria FILM, rok 2019

Bieńczyk Marek – Kategoria LITERATURA, rok 1999

Blechacz Rafał – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2005

Bloober Team (Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2017

Bławut Jacek – Kategoria FILM, rok 1993

Bodzianowski Cezary – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2004

Borczuch Michał – Kategoria TEATR, rok 2017

Borowicz Łukasz – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2007

Borowski Tymek – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2015

C

CD Project Red – Kreator Kultury, rok 2015

Chodowicz Wioletta, kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2010

Chutnik Sylwia – Kategoria LITERATURA, rok 2008

Chwin Stanisław – Kategoria LITERATURA, rok 1995

Chylińska Agnieszka – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2001

Ciechowski Grzegorz – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1996

Cieplak Piotr – Kategoria TEATR, rok 2001

Ciślak Dawid (Polyslash) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2019

D

Dehnel Jacek, Kategoria LITERATURA, rok 2006

Demirski Paweł i Strzępka Monika – Kategoria TEATR, rok 2010

Diakun Marzena – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2016

Dorociński Marcin – Kategoria FILM, rok 2012

Drzewiecki Stanisław – Kategoria MUZYKA, rok 2000

Dunin-Wąsowicz Paweł – Kreator Kultury, rok 2005

E

Eidrigevicius Stasys – Kategoria PLASTYKA, rok 1993

F

Fabicki Sławomir – Kategoria FILM, rok 2006

Fiedorczuk-Cieślak Natalia – Kategoria LITERATURA, rok 2016

Fisz i Emade (Bartosz i Piotr Waglewscy) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2006

Freszel Joanna – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2017

G

Garbaczewski Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 2011

Gęsicka Weronika – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2019

Glińska Agnieszka, Kategoria TEATR, rok 1999

Gliński Robert – Kategoria FILM, rok 2001

Górecki Ryszard – Kategoria PLASTYKA, rok 1994

Górnicka Marta – Kategoria TEATR, rok 2018

Grabowski Krzysztof – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2007

Grospierre Nicolas – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2011

Grupa Twożywo (Krzysztof Sidorek, Mariusz Libel) – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2006

Grzeszykowska Aneta – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2013

H

Hańba! (Andrzej Zagajewski, Michał Radmacher, Mateusz Nowicki, Jakub Lewicki, Bartosz Wilk) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2017

Holland Agnieszka – Kreator Kultury, rok 2014

von Horn Magnus – Kategoria FILM, rok 2015

Huelle Paweł – Kategoria LITERATURA, rok 2001

J

Jakimowski Andrzej – Kategoria FILM, rok 2003

Jakowicz Kuba – Kategoria MUZYKA PO, rok 2003

Janda Krystyna – Kreator Kultury, rok 2018

Janiczak Jolanta i Rubin Wiktor – Kategoria TEATR, rok 2013

Janion Maria – Kreator Kultury, rok 2006

Jarocki Jerzy – Kreator Kultury, rok 2011

Jarzyna Grzegorz – Kategoria TEATR, rok 1998

Jopek Anna Maria – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2002

Józefowicz Katarzyna – Kategoria PLASTYKA, rok 2001

K

Karpowicz Ignacy – Kategoria LITERATURA, rok 2010

Kayah – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1997

Kędzierzawska Dorota – Kategoria FILM, rok 1998

Kielar Marzanna – Kategoria LITERATURA, rok 2000

Klata Jan – Kategoria TEATR, rok 2005

Kleczewska Maja – Kategoria TEATR, rok 2006

Kolski Jan Jakub – Kategoria FILM, rok 1994

Komasa Jan – Kategoria FILM, rok 2014

Korzeniak Sandra – Kategoria TEATR, rok 2009

Kośmicki Łukasz – Kategoria FILM, rok 1996

Kozyra Katarzyna – Kategoria PLASTYKA, rok 1997

Krajewski Marek – Kategoria LITERATURA, rok 2005

Krauze Krzysztof – Kategoria FILM, rok 1999

Król Błażej – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2019

Kuczok Wojciech – Kategoria LITERATURA, rok 2003

Kulig Joanna – Kategoria FILM, rok 2018

Kulik Zofia – Kategoria PLASTYKA, rok 1996

Kuls Aleksandra – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2011

Kurak Maciej – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2008

Kuśmirowski Robert – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2005

Kwardrofonik (Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala, Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2014

Kwiatkowski Rafał – Kategoria MUZYKA, rok 1998

L

L.U.C. (Łukasz Rostkowski)– Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2009

Lankosz Borys – Kategoria FILM, rok 2009

Lejman Dominik – Kategoria PLASTYKA, rok 2000

Lelonek Diana – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2018

Leszczyński Stanisław – Kategoria MUZYKA, rok 1993

Leto Norman – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2017

Lewandowski Rafael – Kategoria FILM, rok 2011

Lupa Krystian – Kreator Kultury, rok 2008

Ł

Łoziński Marcel – Kategoria FILM, rok 1995

Łoziński Mikołaj – Kategoria LITERATURA, rok 2011

Łysak Paweł – Kategoria TEATR, rok 2008

Maciejowski Maciej – Kategoria PLASTYKA, rok 2002

Marcell Julia – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2011

Marciniak Ewelina – Kategoria TEATR, rok 2015

Masecki Marcin – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2013

Masłowska Dorota – Kategoria LITERATURA, rok 2002

Meissner Krystyna – Kategoria TEATR, rok 1994

Merczyński Michał – Kreator Kultury, rok 2002

Miłoszewski Zygmunt – Kategoria LITERATURA, rok 2014

Miśkiewicz Paweł – Kategoria TEATR, rok 2000

Modzelewski Jarosław i Sobczyk Marek – Kategoria PLASTYKA, rok 1998

Moretti Macio – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2010

Możdżer Leszek – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2004

Matuszyński Jan P. – Kategoria FILM, rok 2016

Mykietyn Paweł – Kategoria MUZYKA, rok 1999

Myslovitz (Artur Rojek, Wojciech Kuderski, Jacek Kuderski, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor) – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1999

N

Nosowska Kasia – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1993

Nowak Aleksander – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2018

Ogrodnik Dawid – Kategoria FILM, rok 2013

Orbitowski Łukasz – Kategoria LITERATURA, rok 2015

Orliński Józef Jakub – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2019

Ostaszewska Maja – Kategoria FILM, rok 2000

Owsiak Jerzy – Kreator Kultury, rok 2002

P

Pablopavo (Paweł Sołtys) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2014

Palkowski Łukasz – Kategoria FILM, rok 2007

PanGenerator (Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2018

Paradowski Dariusz – Kategoria MUZYKA, rok 1997

Parnicki Teodor – Kategoria LITERATURA, rok 1993

Pasiecznik Olga – Kategoria MUZYKA, rok 1996

Paziński Piotr – Kategoria LITERATURA, rok 2009

Pendereccy Elżbieta i Krzysztof – Kreator Kultury, rok 2012

Peszek Maria – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2008

Pilch Jerzy – Kategoria LITERATURA, rok 1998

Podsiadło Dawid – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2018

Połoński Dominik – Kategoria MUZYKA, rok 2002

Ptaszyńska Jolanta – Kategoria TEATR, rok 1995

R

Raczak Lech Maria – Kreator Kultury, rok 2002

Radziszewski Karol – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2009

Rajkowska Joanna – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2007

Rau Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 1996

Rejmer Małgorzata – Kategoria LITERATURA, rok 2018

Różewicz Tadeusz – Kreator Kultury, rok 2010

Ruciński Artur – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2008

Rycharski Daniel – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2016

Rychcik Radosław – Kategoria TEATR, rok 2014

S

Sala Paweł – Kategoria FILM, rok 2010

Sapkowski Andrzej – Kategoria LITERATURA, rok 1997

Shuty Sławomir – Kategoria LITERATURA, rok 2004

Skalpel (Marcin Cichy, Igor Pudło) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2005

Słobodzianek Tadeusz – Kategoria TEATR, rok 1993

Słowik Dominika – Kategoria LITERATURA, rok 2019

Smarzowski Wojtek – Kategoria FILM, rok 2004

Smolar Anna – Kategoria TEATR, rok 2016

Smolik Andrzej – Kategoria MUZYKA, rok 2003

Sosnowska Monika – Kategoria PLASTYKA, rok 2003

Staniszewski Michał (Studio Plastic) – Kategoria KULTURA CYFROWA, rok 2016

Stańko Tomasz – Kreator Kultury, rok 2013

Starmach Andrzej – Kreator Kultury, rok 2002

Staszewski Kazik – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1998

Stenka Danuta – Kategoria TEATR, rok 2003

Stuhr Jerzy – Kategoria FILM, rok 1997

Sutkowski Stefan – Kategoria MUZYKA, rok 1995

Szajkowski Maciej (R.U.T.A.)– Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2011

Szczawińska Weronika – Kategoria TEATR, rok 2019

Szczerek Ziemowit – Kategoria LITERATURA, rok 2013

Szelc Jagoda – Kategoria FILM, rok 2017

Szkotak Paweł – Kategoria TEATR, rok 2004

Szumowska Małgorzata – Kategoria FILM, rok 2008

Szymczewska Agata – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2006

Ś

Świątkiewicz Marcin – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2015

Świetlicki Marcin – Kategoria LITERATURA, rok 1994

T

Tarasewicz Leon – Kategoria PLASTYKA, rok 1999

Tokarczuk Olga – Kategoria LITERATURA, rok 1996; Kreatorka Kultury, rok 2019

Treliński Mariusz – Kategoria MUZYKA, rok 2001

Tres.b (Misia Furtak, Olivier Heim, Thomas Pettit) – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2012

Trzaskalski Piotr – Kategoria FILM, rok 2002

Trzciński Wojciech – Kreator Kultury, rok 2004

Twardoch Szczepan – Kategoria LITERATURA, rok 2012

TWOgether Duo (Magdalena Bojanowicz, Maciej Frąckiewicz) – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2012

Tymański Ryszard „Tymon” – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 2000

W

Waglewski Wojciech – Kategoria ROCK-POP-ESTRADA, rok 1995

Warlikowski Krzysztof – Kategoria TEATR, rok 2002

Wicha Marcin – Kategoria LITERATURA, rok 2017

Witkowski Michał – Kategoria LITERATURA, rok 2007

Woynarowski Jakub – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2014

Wójcik Julita – Kategoria SZTUKI WIZUALNE, rok 2012

Wróblewski Jan „Ptaszyn”– Kreator Kultury, rok 2016

Wydawnictwo W.A.B. (Wojciech Kuhn, Beata Stasińska, Adam Widmański) – Kreator Kultury, rok 2002

Wyrypajew Iwan – Kategoria TEATR, rok 2012

Wysocka Barbara – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2009

Z

Zadara Michał – Kategoria TEATR, rok 2007

Zimpel Wacław – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2016

Ziołek Kuba – Kategoria MUZYKA POPULARNA, rok 2015

Zubel Agata – Kategoria MUZYKA POWAŻNA, rok 2004

Ż

Żuławski Xawery – Kategoria FILM, rok 2009

Żydowicz Marek – Kreator Kultury, rok 2003

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020
Reklama