Ludzie i style

Wszystko jest muzyką

Chris Watson nagrywający gejzery. Chris Watson nagrywający gejzery. materiały prasowe
Z odgłosów z wnętrza betoniarki, pomruków dzikich zwierząt i szumu wiatru da się stworzyć dzieło artystyczne. A w najgorszym razie – pamiątkę z podróży.
Marcin Dymiter rejestruje m.in. dźwięki terenów nadmorskich poza sezonem.Dominik Sadowski/Agencja Gazeta Marcin Dymiter rejestruje m.in. dźwięki terenów nadmorskich poza sezonem.

Podstawiasz mikrofon, jakbyś zapalał lont – potem możesz już tylko się oddalić i czekać. Tak opisuje Chris Watson znaczną część swojej pracy, która polega na podsłuchiwaniu dzikiej przyrody. Jak wtedy, gdy ukrył się ze słuchawkami na uszach na szczycie wzgórza w północnej Szkocji, przez trzy dni słuchając dźwięków z ustawionego wcześniej mikrofonu. „Wśród wiatru spływającego w dół wzgórza ryk jelenia zabrzmiał jak ludzki głos.

Sztuka Życia „Sztuka Życia” (100006) z dnia 23.04.2012; Sztuka życia z naturą; s. 21
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020