Ludzie i style

Delfin z cienia

Konrad Czerniak - pływak na medal

Konrad Czerniak - srebrny medalista mistrzostw świata w Szanghaju. Konrad Czerniak - srebrny medalista mistrzostw świata w Szanghaju. JACEK SWIERCZYNSKI/Dziennik Wschodni / Forum
Konrad Czerniak, pływak na fali wznoszącej. Na tyle, żeby już w Londynie prześcignąć legendarnego Phelpsa?
Czy Konradowi Czerniakowi uda się pokonać w Londynie legendarnego Michaela Phelpsa?ATTILA KISBENEDEK/AFP/EAST NEWS Czy Konradowi Czerniakowi uda się pokonać w Londynie legendarnego Michaela Phelpsa?

Mistrz Michael Phelps już nie straszy, jak cztery lata temu w Pekinie, kiedy zgodnie z planem osiem razy sięgał po złoto, wznosząc sobie pomnik sportowca wszech czasów. Na olimpijskiej pływalni w Londynie obowiązuje więc hasło: bić mistrza. Każda jego porażka jest wydarzeniem, każdemu z jego pogromców przysporzy sławy. Wśród pretendentów jest Konrad Czerniak. Zmierzą się na 100 m delfinem.

Przymiarka miała miejsce niemal dokładnie rok temu. Na mistrzostwach świata w Szanghaju spotkali się w finale.

Polityka 31.2012 (2869) z dnia 01.08.2012; Temat tygodnia; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Delfin z cienia"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021