Ludzie i style

Delfin z cienia

Konrad Czerniak - pływak na medal

Konrad Czerniak - srebrny medalista mistrzostw świata w Szanghaju. Konrad Czerniak - srebrny medalista mistrzostw świata w Szanghaju. JACEK SWIERCZYNSKI/Dziennik Wschodni / Forum
Konrad Czerniak, pływak na fali wznoszącej. Na tyle, żeby już w Londynie prześcignąć legendarnego Phelpsa?
Czy Konradowi Czerniakowi uda się pokonać w Londynie legendarnego Michaela Phelpsa?ATTILA KISBENEDEK/AFP/EAST NEWS Czy Konradowi Czerniakowi uda się pokonać w Londynie legendarnego Michaela Phelpsa?

Mistrz Michael Phelps już nie straszy, jak cztery lata temu w Pekinie, kiedy zgodnie z planem osiem razy sięgał po złoto, wznosząc sobie pomnik sportowca wszech czasów. Na olimpijskiej pływalni w Londynie obowiązuje więc hasło: bić mistrza. Każda jego porażka jest wydarzeniem, każdemu z jego pogromców przysporzy sławy. Wśród pretendentów jest Konrad Czerniak. Zmierzą się na 100 m delfinem.

Przymiarka miała miejsce niemal dokładnie rok temu. Na mistrzostwach świata w Szanghaju spotkali się w finale.

Polityka 31.2012 (2869) z dnia 01.08.2012; Temat tygodnia; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Delfin z cienia"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021