Ludzie i style

Siatka w sieci

Polska siatkówka – afery w związku

Mirosław Przedpełski mówi o sobie: jestem człowiekiem sukcesu stworzonym do budowania oraz zjednywania ludzi. Mirosław Przedpełski mówi o sobie: jestem człowiekiem sukcesu stworzonym do budowania oraz zjednywania ludzi. Michał Tuliński / Forum
Polski Związek Piłki Siatkowej uchodzi za wzór organizacji. Opozycja twierdzi co innego: obecne władze narażają związek na straty i tolerują oczywiste konflikty interesów.
Mirosław Przedpełski po dwóch kadencjach na stanowisku prezesa PZPS ma szansę na trzecią, choć w związku pojawiła się opozycja wobec jego osoby.Andrzej Iwańczuk/Reporter Mirosław Przedpełski po dwóch kadencjach na stanowisku prezesa PZPS ma szansę na trzecią, choć w związku pojawiła się opozycja wobec jego osoby.

Kac po klęsce reprezentacji siatkarzy na igrzyskach olimpijskich był długi i bolesny, ale już minął. To był zresztą, mimo pasowania siatkówki na nasz sport narodowy, kiepski rok – siatkarki w ogóle się do Londynu nie zakwalifikowały, reprezentacje juniorskie ugrzęzły w stanach średnich. Wygrana przez męską reprezentację Liga Światowa to ledwie nagroda pocieszenia. Niebawem do gry – w lidze i europejskich pucharach – wracają kluby, ale teraz liczy się tylko kampania wyborcza przed zaplanowanym na 7–8 października zjazdem delegatów, gdzie zostaną wyłonione władze związku.

Polityka 40.2012 (2877) z dnia 03.10.2012; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Siatka w sieci"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015