Ludzie i style

Zieloni biało-czerwoni

Czy polska reprezentacja potrzebuje zawodników z zagranicznych klubów?

Gdańsk PGE Arena, mecz towarzyski Polska-Urugwaj, 14 listopada 2012 r. Gdańsk PGE Arena, mecz towarzyski Polska-Urugwaj, 14 listopada 2012 r. Wojciech Stróżyk / Reporter
O sile piłkarskiej reprezentacji Polski stanowią zawodnicy grający za granicą. Ale tych, którzy po transferze się rozwinęli, jest niewielu.
Trener Fornalik chyba nie ma najlepszego zdania o poziomie naszej Ekstraklasy.Matthias Kulka/Masterfile/EAST NEWS Trener Fornalik chyba nie ma najlepszego zdania o poziomie naszej Ekstraklasy.

Zimową przerwę w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii selekcjoner reprezentacji Waldemar Fornalik wykorzystał na przegląd stanu posiadania. Październikowy remis z Anglią po niezłym meczu sugerował wprawdzie, że Fornalik ma pomysł na kadrę, jednak po dwóch kolejnych porażkach w meczach towarzyskich – z Urugwajem, a przede wszystkim w marnym stylu z Irlandią – rozterek przybyło.

Fornalik, jak i jego poprzednicy, staje przed dylematem: kim grać, mając tak ograniczone pole manewru?

Polityka 12.2013 (2900) z dnia 19.03.2013; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Zieloni biało-czerwoni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021