Ludzie i style

Czarna miłość

Zielona wyspa żużla

W żółtym kasku zawodnik Unibaksu Toruń. W żółtym kasku zawodnik Unibaksu Toruń. Dawid Markysz/edytor.net / Newspix.pl
Polska to zielona wyspa żużla. Kwitnie mimo tego, że wielu ludzi ze środowiska uprawia jazdę po bandzie.
Polityka

W sobotni wieczór 21 września po koszmarnym upadku podczas Grand Prix Szwecji Tomasz Gollob trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu oraz złamanie jednego z kręgów. Mało kto jednak przewidywał, że osobisty dramat żużlowca stanie się pretekstem do skandalu, jakiego w czarnym sporcie jeszcze u nas nie było. Nazajutrz bowiem działacze Unibaksu Toruń, klubu Golloba, wprawili sportową Polskę w osłupienie oświadczeniem, że z powodu nieobecności swojej gwiazdy domagają się przełożenia rewanżowego meczu o drużynowe mistrzostwo Polski z Falubazem Zielona Góra.

Polityka 40.2013 (2927) z dnia 01.10.2013; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarna miłość"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Brunatne Podhale: Fajne chopaki, ideologiczne i narodowościowe

„Mundury – co tam. Schludnie ubrani. Po Chochołowskiej chodzą? A gdzie mają chodzić? Co do tych Żydów, to raczej niepotrzebnie na nich krzyczą. On osobiście raczej by nie krzyczał. Ale Żydzi są przebiegli, mają pieniądze, rządzą na świecie. Tak było, jest i będzie”.

Przemysław Witkowski
24.11.2020