Ludzie i style

Czarna miłość

Zielona wyspa żużla

W żółtym kasku zawodnik Unibaksu Toruń. W żółtym kasku zawodnik Unibaksu Toruń. Dawid Markysz/edytor.net / Newspix.pl
Polska to zielona wyspa żużla. Kwitnie mimo tego, że wielu ludzi ze środowiska uprawia jazdę po bandzie.
Polityka

W sobotni wieczór 21 września po koszmarnym upadku podczas Grand Prix Szwecji Tomasz Gollob trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego wstrząśnienie mózgu oraz złamanie jednego z kręgów. Mało kto jednak przewidywał, że osobisty dramat żużlowca stanie się pretekstem do skandalu, jakiego w czarnym sporcie jeszcze u nas nie było. Nazajutrz bowiem działacze Unibaksu Toruń, klubu Golloba, wprawili sportową Polskę w osłupienie oświadczeniem, że z powodu nieobecności swojej gwiazdy domagają się przełożenia rewanżowego meczu o drużynowe mistrzostwo Polski z Falubazem Zielona Góra.

Polityka 40.2013 (2927) z dnia 01.10.2013; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarna miłość"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021