Ludzie i style

Siła nie wystarczy

Jak zbudować formę przed sezonem narciarskim

Warto robić krótką rozgrzewkę na stoku. Wymachy nóg, krążenia ramion, skłony przygotują mięśnie do zjazdów. Warto robić krótką rozgrzewkę na stoku. Wymachy nóg, krążenia ramion, skłony przygotują mięśnie do zjazdów. Getty Images / FPM
Rozmowa z Piotrem Sadowskim, fizjoterapeutą TOPR i trenerem skialpinizmu, jak zbudować kondycję przed sezonem narciarskim.
Piotr Sadowski - fizjoterapeuta TOPR i trener skialpinizmu.Archiwum prywatne Piotr Sadowski - fizjoterapeuta TOPR i trener skialpinizmu.

Krzysztof Burnetko: – Bieganie, rower, przysiady i minuty spędzone w pozycji „stołeczka” – czy to wystarczy, by zimą pewnie czuć się na stoku?
Piotr Sadowski: – Wzmacnianie mięśni zawsze się przyda, bo im są one silniejsze i bardziej wytrzymałe, tym jazda na nartach jest bardziej komfortowa i dłużej można się nią cieszyć.

Ale współczesna technika jazdy – mocno obciążająca kolana – powoduje, że siła i wytrzymałość mięśni nie wystarczą.

Polityka 46.2013 (2933) z dnia 12.11.2013; Poradnik; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Siła nie wystarczy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021