Ludzie i style

Przybij trójkę

Polska kadra na paraolimpiadzie

Andrzej Szczęsny Andrzej Szczęsny Piotr Szczepański/fotowedwoje.eu
Los zabrał paraolimpijczykom nogi, ręce, wzrok, ale nie zabrał pasji i humoru. Dlatego gdy mówią, że sport postawił ich na nogi, to jednocześnie żartują i nie żartują wcale.
Kamil Rosiek. Sport pomaga na brak poczucia sensu.Mark Kolbe/Getty Images Kamil Rosiek. Sport pomaga na brak poczucia sensu.

Sport jest po to, żeby inspirować. A nic nie inspiruje tak jak człowiek, który podniósł się po wielkiej traumie. I jeszcze z tego żartuje. Bo chowanie komuś protez przed treningiem w naszej kadrze to już dowcip słaby i z brodą. – Przyznaję, że dystans do życia naszych sportowców kogoś nieprzywykłego do kontaktów z niepełnosprawnymi może porazić – śmieje się wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Robert Szaj.

Ekipa naszych dziewięciu zawodników od 7 marca startuje na paraolimpiadzie w Soczi.

Polityka 11.2014 (2949) z dnia 11.03.2014; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Przybij trójkę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021