Ludzie i style

Gej z NBA

Coming-out Jasona Collinsa

„Jestem 34-letnim centrem z NBA. Jestem czarny. Jestem gejem” – wyznał Collins w kwietniu 2013 r. „Jestem 34-letnim centrem z NBA. Jestem czarny. Jestem gejem” – wyznał Collins w kwietniu 2013 r. Jessica Rinaldi/Reuters / Forum
Rok temu Jason Collins był bezrobotnym koszykarzem u kresu kariery. Dziś jest gwiazdą. Wszystko odkąd przyznał się, że jest gejem. Czy to sygnał dla innych sportowców?
O swoim homoseksualizmie opowiedział w „Die Zeit” Thomas Hitzlsperger, 52-krotny reprezentant Niemiec, były zawodnik m.in. VfB Stuttgart, Lazio Rzym i Evertonu.Ina Fassbender/Reuters/Forum O swoim homoseksualizmie opowiedział w „Die Zeit” Thomas Hitzlsperger, 52-krotny reprezentant Niemiec, były zawodnik m.in. VfB Stuttgart, Lazio Rzym i Evertonu.

Historia Jasona Collinsa, pierwszego zdeklarowanego homoseksualisty na parkietach NBA, to dla amerykańskiej opinii publicznej opowieść o obywatelskiej odwadze i niezłomności. Jego zeszłoroczny coming out na łamach „Sports Illustrated” został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach zawodowego sportu w USA, a byli i tacy, którzy stwierdzili, że mamy do czynienia ze zjawiskiem wyjątkowym na skalę całej Ameryki.

„Jestem 34-letnim centrem z NBA.

Polityka 20.2014 (2958) z dnia 13.05.2014; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Gej z NBA"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >