Ludzie i style

Śliska sztanga

Śliskie ciężary prezesa Kołeckiego

Jeszcze będąc sztangistą, Kołecki na wylot poznał dopingową procedurę oraz furtki, które trzeba otworzyć, żeby oczyścić się z zarzutów. Jeszcze będąc sztangistą, Kołecki na wylot poznał dopingową procedurę oraz furtki, które trzeba otworzyć, żeby oczyścić się z zarzutów. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Kłopotliwe pytania o doping co jakiś czas wracają do Szymona Kołeckiego. Odpowiadał na nie jako zawodnik, a teraz odpowiada jako prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Drugi – w Pekinie – przyjemnie zaskoczył, bo pojechał tam trochę z marszu, po długim leczeniu kolejnej z ciężkich kontuzji.Xinhua/Photoshot/Reporter/EAST NEWS Drugi – w Pekinie – przyjemnie zaskoczył, bo pojechał tam trochę z marszu, po długim leczeniu kolejnej z ciężkich kontuzji.

Nieszczęścia chodzą parami. Nie dość, że z mistrzostw świata w Ałmatach Polacy wrócili bez medalu (pierwszy raz od dziewięciu lat), to na dodatek w ostatnich tygodniach za polskimi ciężarami ciągnie się dopingowy smród. Co jakiś czas wypływają nowe sprawy, mnożą się wątpliwości, jak również oskarżenia o przymykanie prezesowskiego oka na szprycujących się zawodników. Tymczasem za kilka tygodni wygasa umowa z Anwilem, głównym sponsorem PZPC, ściągniętym właśnie przez Szymona Kołeckiego.

Polityka 48.2014 (2986) z dnia 25.11.2014; Ludzie i style; s. 116
Oryginalny tytuł tekstu: "Śliska sztanga"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021