Ludzie i style

Wyhamowanie szaleństwa

Najnowsze trendy w światowym designie

Zuzanna Skalska: Dla mnie trendsetter to firma lub marka, która inwestuje w szeroko pojętą innowację. Zuzanna Skalska: Dla mnie trendsetter to firma lub marka, która inwestuje w szeroko pojętą innowację. Joel Bedford / Flickr CC by SA
Rozmowa z Zuzanną Skalską, badaczką designu, o najnowszych trendach i megatrendach.
Targi designu w Mediolanie. Na wielkich imprezach najłatwiej zaobserwować zmieniające się trendy.Giuseppe Cacace/AFP/EAST NEWS Targi designu w Mediolanie. Na wielkich imprezach najłatwiej zaobserwować zmieniające się trendy.

Piotr Sarzyński: – Nie ma chyba powszechnie przyjętego polskiego określenia na to, czym się pani zajmuje?
Zuzanna Skalska: – Jest za to mnóstwo angielskich, takich jak trendwatcher, trendhunter czy trendspotter. Uczestniczyłam w konferencji grupy La Futura, która skupia 250 osób z krajów Beneluxu i Niemiec, zajmujących się podobnymi zagadnieniami. Poproszono nas o zapisanie na kartce tego, co każdy ma na wizytówce.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Trendy i kariery; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyhamowanie szaleństwa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021