Ludzie i style

Zblatowani

Czego boi się szef FIFA?

Sepp Blatter (z lewej) z Jerome’em Valckem, sekretarzem generalnym FIFA. Sepp Blatter (z lewej) z Jerome’em Valckem, sekretarzem generalnym FIFA. Arnd Wiegmann/Reuters / Forum
W nowym roku okaże się, czy rzeczywiście szef FIFA Sepp Blatter jest zbyt wielki, by upaść.
Dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Thomas Kistner szczegółowo opisał grzechy FIFA pod rządami Blattera.materiały prasowe Dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Thomas Kistner szczegółowo opisał grzechy FIFA pod rządami Blattera.

Ojcowska troska prezydenta Seppa Blattera jest godna uznania. Dla dobra swej wielkiej piłkarskiej rodziny jeszcze raz się poświęci i wystartuje w majowych wyborach na prezydenta światowej federacji piłkarskiej FIFA. Mimo że w marcu skończy 79 lat. Mimo że na poprzednim kongresie, gdzie wybrano go przez aklamację (po tym, jak jedyny rywal Katarczyk Mohammed bin Hammam wycofał się oskarżony o korupcję), obiecał oklaskującym go delegatom, że poprzestanie na czterech kadencjach.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Trendy i kariery; s. 102
Oryginalny tytuł tekstu: "Zblatowani"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018