Ludzie i style

Kasa czyni cuda

Wysokie loty polskiej piłki ręcznej

Dobry bramkarz to w piłce ręcznej połowa sukcesu. Dobry bramkarz to w piłce ręcznej połowa sukcesu. Ali Haider/EPA / PAP
Ponoć nie ma ludzi niezastąpionych, ale trudno sobie wyobrazić medale reprezentacji piłkarzy ręcznych bez Sławomira Szmala.

Nazwisko ma tak wdzięczne, że ksywa – Kasa – narzuciła się sama. Po każdym ze spektakularnych meczów, które złożyły się na brąz mistrzostw świata, odgrzewano dobrze znane hasła. „Co ten Szmal robi z ludźmi?!”; „Kasa czyni cuda”, „Kasa rządzi!”. Albo: „Minister Obrony Narodowej” – to miano przejął od Artura Siódmiaka, jeszcze niedawno głównej postaci w defensywie reprezentacji. – A niech bierze – mówi Siódmiak (razem ze Szmalem srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata z 2007 i 2009 r.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Kasa czyni cuda"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014