Ludzie i style

Francuzi lubią polskie trupy

Polska na paryskich targach książki

Stoisko Krakowa i Wrocławia, czyli miast-gości specjalnych na Targach. Stoisko Krakowa i Wrocławia, czyli miast-gości specjalnych na Targach. Marta Darowska / Reporter
Paryski Salon du livre był największą od lat prezentacją polskiej literatury. Efekt? Tłumy przyciągnęli Roman Polański i Grzegorz Rosiński, niespodzianką była popularność Zygmunta Miłoszewskiego, a „Le Monde” uznał powieść kryminalną za nową polską religię.
Podczas Targów zorganizowano kilka dyskusji dotyczących wolności słowa.G. Garitan/Wikipedia Podczas Targów zorganizowano kilka dyskusji dotyczących wolności słowa.

Kraków i Wrocław – miasta-goście specjalni – rzucały się w oczy, i to dosłownie. Nie sposób było nie zauważyć stoiska tych miast na paryskich targach książki Salon du livre. Wyróżniało się czarno-białym kolażem budynków wrocławskich i krakowskich. – Zaryzykowaliśmy zupełnie odmienny od reszty projekt i się udało – mówi Irek Grin, kurator do spraw literatury w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Polityka 13.2015 (3002) z dnia 24.03.2015; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Francuzi lubią polskie trupy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019