Ludzie i style

Złodzieje tożsamości

W sieci można być każdym, nawet celebrytą

Dawniej oszuści wcielający się w inną osobę musieli się przynajmniej wykazać kreatywnością i talentem aktorskim. Dzisiaj już nie muszą. Dawniej oszuści wcielający się w inną osobę musieli się przynajmniej wykazać kreatywnością i talentem aktorskim. Dzisiaj już nie muszą. Rancz Andrei / PantherMedia
Od kiedy staliśmy się ciągiem liter i cyfr, nie trzeba być dobrym aktorem, by wejść w naszą skórę.
Amerykanin Mat Honan w godzinę stracił wszystko, na szczęście tylko wirtualnie.Mirosław Gryń/Polityka Amerykanin Mat Honan w godzinę stracił wszystko, na szczęście tylko wirtualnie.

Profesor Norman Davies o swojej rzekomej obecności na Twitterze po raz pierwszy usłyszał od znajomych z Polski. Podobno jeden z europosłów chwalił się, że z nim koresponduje. Tyle że historyk twitterowego konta nigdy nie prowadził. – To nie było może najgorsze, co mi się w życiu przytrafiło, ale chciałem od razu sprawdzić, co ten pseudo-Norman Davies wypisuje – mówi profesor. Zmorą wielu popularnych ludzi w Polsce są właśnie dowcipnisie podszywający się pod nich w serwisach społecznościowych.

Polityka 21.2015 (3010) z dnia 19.05.2015; Ludzie i style; s. 103
Oryginalny tytuł tekstu: "Złodzieje tożsamości"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021