Ludzie i style

Gry pozerów

Zbigniew Boniek o problemach polskiego futbolu

„Dziś piłkarz to produkt. Tak o sobie myśli. Dlaczego kiedyś buntowników, wyrazistych postaci było w futbolu więcej? Bo piłkarze mniej zarabiali”. „Dziś piłkarz to produkt. Tak o sobie myśli. Dlaczego kiedyś buntowników, wyrazistych postaci było w futbolu więcej? Bo piłkarze mniej zarabiali”. Robert Laska / Forum
Rozmowa z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem o skostniałym układzie w FIFA i wielkim udawaniu w dzisiejszym futbolu.
Sepp Blatter ogląda mecz piłki plażowej Uzbekistanu i Kataru w towarzystwie omańskiego szejka Rashida bin Ahmeda al-Hinai, 2010 r.Ian Walton/Getty Images Sepp Blatter ogląda mecz piłki plażowej Uzbekistanu i Kataru w towarzystwie omańskiego szejka Rashida bin Ahmeda al-Hinai, 2010 r.

Marcin Piątek: – Wybory prezydenta FIFA to formalność. Wiadomo, że piąty raz z rzędu wygra Joseph Blatter, mimo że FIFA pod jego rządami to siedlisko kolesiostwa, a dwa kolejne mundiale odbędą się w państwach zbójeckich – Rosji i Katarze. Jak pan się czuje w piłkarskiej rodzinie, mając takiego ojca?
Zbigniew Boniek: – Źle się czuję, ale z demokracją się nie dyskutuje. Blatter jest silny głosami małych federacji, bo system wyborczy w FIFA wygląda tak, że na kongresie jest równość absolutna.

Polityka 22.2015 (3011) z dnia 26.05.2015; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Gry pozerów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014