Kraków wśród 10 najlepszych miejsc turystycznych świata
Portal Travel+Leisure, tworzony przez tysiące turystów na świecie, opublikował właśnie listę najatrakcyjniejszych miast świata. Kraków zajmuje zaszczytne…

… siódme miejsce. Wyprzedza między innymi Barcelonę i Jerozolimę, o innych atrakcjach turystycznych – które zupełnie pominięto w zestawieniu – nie wspominając. Najwyraźniej w podróżnych z całego świata nie wzbudza już entuzjazmu ani Paryż, ani Londyn.

Ich wskazania w ogóle mogą zaskakiwać, nie są bowiem oczywiste. Wciąż popularne cele podróży, jak Egipt czy Tunezja, nie znajdują powszechnego uznania (są konkurencyjne pod względem cen, ale nie zawsze bezpieczne).

W pierwszej dziesiątce znalazły się w sumie cztery miasta europejskie, w tym dwa włoskie: Rzym, Florencja, Barcelona i właśnie Kraków (niżej cała lista).

Portal turystyczny Travel+Leisure co roku przyznaje World’s Best Awards – czyli tytuły najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na świecie. O wyborze decydują sami turyści, których prosi się o ocenę takich aspektów podróży jak hotele (dostępność i warunki), ceny lotów i komfort samej podróży. Oraz ogólne wrażenia.

W umownej batalii między stolicą i Krakowem – punkt zatem dla Krakowa. A nawet dwa – inny portal turystyczny, GoEuro, krakowskie piwo uznał bowiem za najtańsze w Europie (przy uśrednieniu cen alkoholu w supermarketach i barach). Turyści mają powody, żeby ściągać tu masowo.

Dla Polaków tymczasem – skoro Kraków mają na miejscu – pełne zestawienie najlepszych turystycznych miejsc świata.

10 najlepszych miejsc turystycznych świata:

10. Jerozolima

.
mariusz kluzniak/Flickr CC by 2.0

.

9. Cape Town (Afryka Południowa)

.
Kemal Kestelli/Flickr CC by 2.0

.

8. Barcelona (Hiszpania)

.
Diego Sevilla Ruiz/Flickr CC by 2.0

.

7. Kraków (Polska)

.
Jan Włodarczyk/Forum

.

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną